יהב: אלפר התנהג במרמה – לא יקבל סגנות ׁ(הקלטה)

ראש עיריית חיפה יונה יהב מכריז מלחמה נגד נציג 'דגל התורה' בחיפה, בראיון ל'קול חי' הבהיר כי מיכאל אלפר לא יקבל את תפקיד הסגן כפי שהובטח לו בהסכם הורטציה. הראיון המלא {מכריז מלחמה – האזינו}

ראש עיריית חיפה יונה יהב מכריז מלחמה נגד נציג 'דגל התורה' בחיפה, בראיון ל'קול חי' הבהיר כי מיכאל אלפר לא יקבל את תפקיד הסגן כפי שהובטח לו בהסכם הורטציה.

על פי ההסכם שנחתם בין 'יהדות התורה' ליונה יהב לאחר הבחירות סוכם כי מיכי אלפר יקבל את תפקיד הסגן במחצית הקדנציה, אך ראש העיר יונה יהב מסרב לתת את התיק לאלפר, לאחר שטוען על הפרת אמון מצדו של אלפר, אך יחד עם זאת טוען כי הכדור בידי 'דגל התורה' ובידיהם תפקיד הסגן.

בראיון סוער לרדיו 'קול חי' אמר יהב: "אני לא מפר שום הסכמים, אני מעריך את פועלו הסגנות בשכר שייכת לדגל התורה רק בתנאי שמיכי אלפר לא יהיה, זו משרת אימון מהותית – ראש העיר מאציל מסמכויותיו אני לא מסוגל לעבוד עם הנציג הנוכחי כמה שהבטיחו לי שלא יסטה מדרך הישר, זה לא מה שקרה בשנתיים וחצי האחרונות הוא התנהג במרמה ובכחש הוא איבד אצלי את האימון לחלוטין וצריך אחר תחתיו, תמיד היה אימון כולל עם הנציג החרדי שכרגע פינה את מקומו, שיש אימון מוחלט אתה עובד עם האנשים יש לי עניין שהציבור יהיה לו טוב פה".

האזינו לראיון המלא (באדיבות קול חי)

יהב הוסיף: "הם רצו את המלחמה לא את הפשרה, אנחנו סיימנו את הפרשה ואנחנו לפני העברת הכספים. איך יכול להיות שחותמים איתי הסכם קואליציוני שבונים עתיד משותף ואחרי חודש נופלת על שולחני תביעה ענקית שלא ידעת עליה? בין שותפים לא מתנהלים בבית משפט, בנינו עתיד משותף – ופותרים זאת כאשר נכנסים לחדר לא בתביעות".

יהב הוסיף לספר כי השקיע רבות במוסדות השייכים לציבור החרדי בעיר: "נתתי לליטאים את הבית ספר הוא מרווח ביקרתי בבית ספר יחד עם הרבנים, הבית ספר מרווח אין בית ספר חילוני מרווח כמוהו. התנאים הכי טובים שיש לבתי הספר הם של הקהילה החרדית. יש לי שיטת עבודה אמון מוחלט עם סגניי יש לי חמישה סגנים בהם יש לי אימון מוחלט, כשאין אימון אי אפשר להיות סגן שלי, לפני שנתיים וחצי אחרי שהוא רימה אותי בהסכם הקואליציוני הסכמתי לוותר. התעלמתי אמרתי יש לנו שנתיים וחצי, אבל בשנתיים הללו נעשו דברים גרועים. אופי ודרך לא ניתן לשנות, אני לא המורה שלו אני חתמתי עם כולם ואמרתי הוא ישתנה הכל יהיה בסדר, אבל הוא לא התשנה הודעתי ל'דגל התורה' התיק שלכם תבחרו מי שאתם רוצים ובלבד שזה לא יהיה אלפר".

יהב הוסיף להקשיח עמדות: "אין מקום להתנצלות אחרי ששנתיים וחצי דרשתי ולא קיבלתי עכשיו אתה רוצה שהוא ישנה את דרכו? לפני שנתיים וחצי נתנו לי ערבויות ולא עמד'ו בבזה, גם אם יתנו לי ערבויות אז אין על מה לדבר. אמרתי לחרדים: המשרה שלכם תקבעו את מי אתם רוצים יש לכם יומיים, כדאי להתנהג ביושר ובדרך ישרה תוך התחשבות עם כולם תקבל הכל. אני לא לוקח את זה למלחמה תמנו את מי שאתם רוצים".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.