"יונה יהב צריך לפנות את הכיסא"

על רקע הדיבורים כי יתכנו מועמדים חדשים לראשות העיר חיפה, מיכי אלפר, יו"ר 'דגל התורה' בחיפה, מטיח בראיון ל'אקטואליק' האשמות חריפות בראש העיר יונה יהב

מאת: דניאל סימן טוב

על רקע הדיבורים כי יתכנו מועמדים חדשים לראשות העיר חיפה, בהם יובל רבין בנו של ראש הממשלה יצחק רבין ז"ל, יו"ר דגל התורה ונציג שס"ג בעיר, מיכי אלפר, מטיח בראיון ל'אקטואליק' האשמות חריפות בראש העיר יונה יהב.

עלו שמועות אמש כי יתכן ויצטרף מועמד נוסף לראשות העיר חיפה, והוא יובל רבין בנו של ראש הממשלה לשעבר יצחק רבין ז"ל. במי המפלגות החרדיות יתמכו?

"יש הרבה מועמדים: יונה יהב, דוד עציוני ועינת קאליש, ואני מעריך שבשבועות הקרובים יהיו מועמדים נוספים. שמעתי על כיוונו של רבין להתמודד בתקשורת, נראה לי שזה ירד מהפרק, אם כי אי אפשר לדעת מה יהיה. לנו יש מטרה להחליף את יהב בראש עיר מתאים לעיר, דברים שנתפסו עד לפני חודשיים כסוג של הזייה בכך שיהב לא יבחר, כיום הסקרים מראים כי יהב איבד את התמיכה בו".
 
בשבת האחרונה הגיע השר כחלון למסעדה לא כשרה בעיר והצטלם עם המועמד דוד עציוני והביע בו תמיכה. האם המפלגות החרדיות יוכלו לתמוך בו לאחר פעולות אלו?

"גם על זה שמעתי בתקשורת. יתכן שהוא לא הבין את חומרת העניין, אני לא חושב שזה במתכוון או בכוונת זדון. אנחנו מחפשים ראש עיר שינהג בציבור החרדי בשוויון זכויות, וידאג לילדי הציבור החרדי בעיר. שאלה של תמיכה במועמד כזה או אחר בזה רק גדולי ישראל יכריעו".

אמרת שמטרתכם להחליף את יהב בכל מחיר. מדוע?

"יהב, מכהן כבר שלוש קדנציות, שזה 15 שנה, כל חברה שהיא, לא תיתן למנהל לנהל אותה 15 שנה. הציבור החרדי סבל הרבה מיהב, 14 שנה לא נבנתה כיתה אחת למוסד חרדי, ולא משנה מאיזה מגזר ספרדי, חסידי, ליטאי. טובת העיר לנגד עינינו וכשטוב לעיר טוב גם לנו ולכן יהב צריך ללכת".

בשבוע האחרון עברה החלטה של בניית 15 אלף יח"ד בעיר. אז יש דברים שכן נעשים.

"היום נבנים בחיפה באיזור 2,000 יח"ד. כשיש 3,000 אנשים שמעוניינים להיכנס לעיר. זו לא בשורה להביא לעיר 15 אלף יח"ד מבלי לטפל בתשתיות, בתי ספר, מקומות עבודה, לכן זה לא רלוונטי".

ולכן יהב מבחינתכם לא אופציה, וכל מועמד אחר – העיקר לא יהב?

"יהב לא אופציה לא לציבור החרדי ולא לעיר בכלל. בשנים האחרונות עזבו מפה חברות גדולות, משרדי הרכבת, ומישהו צריך לספק את התשובות לכך. אנו העיר השלישית בגודלה, בישראל כ–280 אלף תושבים, ומתוכם כ- 15 אלף ילדים הם מהמגזר החרדי שהוזנחו. טובת העיר לנגד עינינו. ולכן, אנו נפעל בכל הכח להחלפת יהב בראש עיר שייטיב לעיר ולציבור החרדי".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. הזוי הזוי אלפר ,ילד חולמני והזוי.

    חוץ מלברבר בתקשורת הוא לא עושה כלום.
    החרדים בעיר בכלל לא עומדים מאחוריו.

    דוד |
    הגב