יונה ללא מנוח

מחריף המשבר בין ראש עיריית חיפה לציבור החרדי: לאחר מכתב רבני הקהילות ותגובתו המזלזלת של יונה יהב, התושבים מתארגנים ומבטיחים לא לשתוק

לאחר שנים של זילזול מתמשך של ראש עיריית חיפה יונה יהב בציבור החרדי התושבים מפסיקים לשתוק: רבני כלל הקהילות החרדיות מכל החוגים המתגוררים בחיפה פנו לפני כשבוע לראש העיר במכתב נוקב ובו העלו את מצוקת המוסדות ובתי הכנסת בעיר ושל התשתיות באזורים החרדים הסובלים מהזנחה ומקשיים חריפים. היוזמה, שנהגתה בידי האדמו"ר מנדבורנא חיפה, זכתה לתגובה קרה ומיתממת של יונה יהב   המתכחשת כליל לטענות.

כעת, מסתמן שזה לא נגמר: בריכוזים החרדים הופצו אמש הודעות הסוקרות במפורט את האפליה ממנה סובל הציבור החרדי בחיפה. בין השאר מוזכר הת"ת החסידי שנאלץ לשכון בעזרת נשים של בית כנסת, כיתה חרדית הנמצאת בתוך מכולה (!) שהוצאה משימוש והובאה מנמל חיפה, וההזנחה הנוראית והמכוונת השוררת בשכונת הדר. מאחורי הפרסומים הללו עומדים גורמים חרדים בעיר ששמו להם מטרה לפעול בעניין המקומם והמכאיב הגורם לסבל רב לכלל התושבים. "לצערנו, יונה יהב לא טרח לטפל כראוי בדרישותינו המינימליות כתושבים. המעט שנשאר לנו לעשות עד הבחירות הוא לנפץ את התדמית הצבועה והשקרית שלו ולחשוף את חוסר השוויון המוחלט שבהתנהלותה של עיריית חיפה. גם אישים וקהילות שבעבר תמכו בו וכיום רואים את נחת זרועו לא יכולים להתעלם מההתנהגות השפלה. האיש פשוט מתעלל בנו" אמרו פעילים חרדים בחיפה ל'קוקר' הערב והבטיחו המשך צעדי מחאה חריפים יותר.

 

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.