יונית לוי ואוהד חמו ביקרו בבית המחבל: "שולחים תנחומים" (וידאו)

יונית לוי ואוהד חמו סיירו בקו המפריד בין שכונות מזרח ומערב ירושלים, שם מצאו תסכול, חשש – וגם מעט מדי מבוגרים אחראיים

התפר בין ן ג'בל מוכאבר לשכונת ארמון הנציב,  כביש אחד. שני עולמות שלמים שנפגשים בחנויות שבמורד בעתות של שלום, או באבנים שמושלכות על הכוחות.

צפו: יונית וחמו בבית המחבל – באדיבות רשת

"זה לא משנה מתי. ביום האדמה, ביום ירושלים או כל יום אחר שהם מציינים, עולים 20-30 חבר'ה לגג שממול, ממטירים מטח של אבנים וממשיכים את היום, כאילו לא קרה כלום", מספר שי בן גיגי, תושב שכונת ארמון הנציב, שביתו נמצא ממש מול ג'בל מוכאבר הערבית.

"חוסר השקט הזה מכעיס אותנו, אנחנו לא מתלהמים ולא רוצים לפגוע באף אחד. אנחנו מרגישים שרוצים לפגוע בנו. פעם היינו אומרים שלום לתושבים הערבים שממול, היום אין בכלל אינטראקציה ואין עניין לדבר איתם", מספרים תושבים  בשכונה היהודית.

 בשכונה הערבית שמעבר לכביש גם לא שקט. רק שלשום נזרקו שם אבנים, בקבוקי תבערה, רימוני הלם וזיקוקים. התושבים שם מתוסכלים מהמצב.

יונית לוי ואוהד חמו  ערכו ביקור בביתו של אחד המחבלים שביצע את הפיגוע הרצחני בבית הכנסת בירושלים, אביו הביע צער על מעשי בנו – וקרא להפסקת האלימות: "אני נגד אלימות משני הצדדים, בשבילי יהודים וערבים הם בני אדם. אני שולח תנחומים למשפחות הישראליות שבניהן נרצחו מעומק לבי. הבית שלי וכל מה שהיה לי בחיים לא שווה טיפת דם של ערבי או יהוד
7 שעות בירושלים, שכונות שהחיים בהן לא פשוטים. לא פשוטה גם השורה התחתונה – ולא בטוח שיש כזו. מי שרצה עיר מאוחדת לא קיבל את מה שרצה, מי שרוצה עיר מחולקת, מגודרת או מופרדת יהיה לו קשה לא פחות להשיג את מבוקשו. בבירת ישראל הכל קרוב מדי ושזור מדי בתוך עצמו, לטוב ולרע".

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. אי אפשר לראות ע"י אינטרנט רימון תשנו את הפורמט

    גולש ברימון |
    הגב