"ישראל הייתה בטוחה בימי נתניהו" (וידאו)

מגישת חדשות 2 בראיון לערוץ PBS האמריקאי: "נתניהו זכה בבחירות בראש ובראשונה בשל סיבות ביטחוניות וביטחון אישי. בשש שנותיו הראשונות כראש ממשלה, ישראל הייתה בטוחה" {יונית לוי לערוץ PBS}

יונית לוי מגישת המהדורה המרכזית של חדשות 2, יונית לוי, העניקה ריאיון נדיר לעיתונאי הוותיק צ'רלי רוז בערוץ הטלוויזיה הציבורי האמריקאי PBS בו היא מחתה בתוקף על חוסר האיזון בסיקור של התקשורת העולמית כנגד ישראל. "ישראל ללא ספק מוצגת באופן בלתי הוגן בתקשורת העולמית", אמרה לוי לשאלתו של רוז.

צפו בראיון המלא

"יש הבדל בין חברים כמו ארה"ב שאומרים זה מה שאתם צריכים לעשות – לבין אנשים שתוקפים את ישראל כי הם לא מבינים את הסיפור, או את הסיפור כולו. אבל אני חושבת שהישראלים מרגישים שהם לא מקבלים עסקה הוגנת".

הראיון נערך לפני גל הטרור שודר שלשום (ו'), בראיון נשאלה יונית, לראש הממשלה בנימין נתניהו ולעסקה עם איראן. "איראן עבורנו היא לא מדינה רחוקה, היא משהו שאנחנו חשים בכל יום. קשה מאוד לשכנע אותנו שעכשיו איראן היא הילד הטוב החדש בשכונה", אמרה לוי ואמרה שהרוב של הישראלים, כולל האופוזיציה, חושב שזה הסכם רע, אך ציינה כי יש מי שחושבים שההסכם דווקא טוב.

יונית השיבה לשאלה האם ההסכם עם איראן הוא הפסד לנתניהו, : "האופן שבו הוא מוכר את זה לציבור הישראלי הוא 'ניסיתי כמיטב יכולתי להילחם בזה, ואמשיך להילחם בזה'. הוא הראה לציבור הישראלי שהוא לוקח את הסיכון, הוא הפסיד, אבל הוא לא שילם על כך מחיר פוליטי פנימי. לפי שעה".

"הוא יזכה שוב בבחירות?", שאל רוז, ולוי השיבה: "זה תלוי מתי יתקיימו הבחירות". לדבריה, "הניצחון של נתניהו בבחירות היה מפתיע ביחס לסקרים שדיברו על ניצחון מצומצם יותר, ואפילו היו מי שחזו שהרצוג יזכה, ומבחינה זו זה היה מפתיע".

מגישת המהדורה המרכזית הדגישה כי  נתניהו זכה בבחירות "בראש ובראשונה בשל סיבות ביטחוניות וביטחון אישי. בעבור הישראלים זה מאוד חשוב, וכמעט מיליון ישראלים הרגישו שהוא האדם הנכון לשמור על ישראל בטוחה. ב-6 שנותיו כראש ממשלה ישראל הייתה בטוחה. אתה יכול כמובן להתווכח עם זה".

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.