סער גדול: שר הפנים העדיף את קדושת השבת וקיבל מתקפה תקשורתית

שר הפנים גדעון סער הצליח לקומם עליו רבים בהחלטתו הנחושה שלא לאפשר יותר פתיחת עסקים בתל אביב בשבת. בראיון ליונית לוי במהדורה המרכזית נימק את ההחלטה והתמודד עם הטענות שהתחזקתו הרוחנית שפורסמה לאחרונה משפיעה על ההחלטות שמתקבלות במשרדו:

שר הפנים גדעון סער הסעיר את המערכת הפוליטית ואת גדול המתנגדים למען שמירת השבת השר יאיר לפיד בהחלטתו הנחושה שלא לאפשר יותר פתיחת עסק בתל אביב בשבת.

בראיון ליונית לוי במהדורה המרכזית נימק את ההחלטה: "זו תחרות בלתי הוגנת בין העסקים הקטנים לרשתות הגדולות, העסקים הקטנים לא יכולים לעמוד בתחרות הזאת. בואו נדבר על העובדים הכי חלשים בחברה שצריכים לעבוד שבעה ימים בשבוע. בואו נדבר על האזרח הקטן שזה קורה אצלו ברחוב, יש בתי קפה בעיר, ופאבים, ומסעדות, ובתי קולנוע, ומסעדות – אבל היה קו שנשמר בנושא המסחר, לסוגיה הזאת יש השלכות לא רק על תל אביב. הרי אם הייתי זורם אם ההחלטה הזאת, מישהו מאמין שזה היה עוצר בתל אביב?".

עם זאת הוסיף סער כי ישנם כמה בתי עסק שאושרו על ידו לפעול בשבת הנחוצים ביותר: "הכשרתי את אותם סעיפים בחוק העזר שנראו לי מידתיים, כולל חנויות נוחות בתחנות דלק, כולל מתחמים , כולל הארכת שעות של בתי קפה, אבל בנושא המרכולים, ההחלטה עצמה הייתה לא מידתית". הוא אומר

כשנשאל האם יש כאן בהחלטתו פזילה לציבור החרדי והדתי השיב: "ידעתי היטב שאיפגע, ואשלם מחירים, ואזכה למתקפות, אבל עם כל הכבוד, אני לא מקבל את החלוקה של חילונים-דתיים בסוגיה הזאת. קיבלתי היום תמיכה גם מחברי הכנסת דב חנין ומרב מיכאלי שהנושא החברתי חשוב להם. אני משוכנע שהרוב הגדול של הציבור בישראל תומך בהחלטה שלי".

לסיום הראיון כשניסתה המראיינת להתקיל אותו האם החל לשמור שבת אמר: "זה ענייני הפרטי, עם כל הכבוד, אף אחד לא שאל את נשיא בית המשפט העליון ואת המשנה לנשיא, שהיו חלק משופטי ההרכב בעליון, אם הם שומרים שבת. אני יודע להפעיל את שיקול הדעת באופן ממלכתי". אמר לסיום.

 

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. ממש לא, סער הוא שומר החוק וכל מי שפותח הוא סוג של עבריין. למי שי שבעיה עם החוק הזה שינסה לשנות אותו. כל עוד הוא קיים כל אזרח צריך וחייב לכבד אותו כמו כל חוק אחר. כל הכבוד לסער!!!

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
  • ואתה כמובן מתכוון ליונית לוי, שהעמידה את הפושע במקום, ואמרה את מה שכל תל אביב חושבת.

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב
   • ממש לא. גדעון סער הוא שומר חוק. למי שיש בעיה עם החוק הזה שינסה לבטל אותו. כל עוד הוא קיים צריך וחובה לשמור עליו כמו על כל חוק אחר, אחרים הם סוג של עבריניים. כל הכבוד לסער!!!

    יעל |
    הגב