יוסי אליטוב: "המזל של ש"ס ירד עם הרב עובדיה לקבר"

דרעי צפוי להדויע הערב על התפטרותו מהכנסת, העיתונאי יוסי אליטוב מעריך כי דרעי יישאר לכהן בסופה של מערכת הבחירות כיו"ר ש"ס אך ישנה את כללי המשחק וחלוקת התפקידים.

יו״ר תנועת ש״ס ח"כ אריה דרעי יגיש הערב (שלישי) בשעה 19:30 מכתב התפטרותו ליו״ר הכנסת ח״כ יולי (יואל) אדלשטיין, אך גורמים במערכת הפוליטית ופרשנים המקורבים לש"ס ממשיכים להעריך כי דרעי לא באמת מתכנן לעזוב את המפלגה אלא מבקש לקבל מינוי מחודש ממועצת חכמי התורה, לאחר שהרב עובדיה יוסף דיבר בגנותו בקלטת שפורסמה בתחילת השבוע.

 

העיתונאי יוסי אליטוב עורך השבועון החרדי 'משפחה' העריך היום בראיון ל'ערוץ הכנסת' כי "דרעי לא הלך כדי ללכת אלא כדי לשנות את כללי המשחק, אין מבוגר אחראי להלשיט סדר בנעשה בש"ס המזל של המפלגה נקבר ביחד עם מרן לפני שנה ושלוש החודשים, אחד שותה את הדם של השני בש"ס". אמר אליטוב.

 

"דרעי רוצה להנהיג את ש"ס כמו שהנהיג אותה בשנות התשעים בהנהגה של קוסם, אך זה עבד רק אצל הגר"ע יוסף, כיום, ש"ס זקוקה לעבודה סיזיפית וקשה בשביל לשחזר את הימים ההם, לדרעי יש תעצומות נפש להנהיג את המפלגה, אך מבחינתו כללי המשחק השתנו כך שאף ח"כ לא יוכל לאיים עליו בפרישה או ברצון לשנות את הרכב הרשימה". הוסיף אליטוב.
במענה לשאלה כיצד תסתיים הסאגה בש"ס השיב: "דרעי ימשיך להיות יו"ר ש"ס בעוד חודשיים, וידאג לשנות את הכללים בתנועה באמצעות חלוקת התפקידים בין הרבנים וחברי המועצות כך שהנטל והאשמה בכמות המנדטים לא תוטל עליו".

 

יחד עם זאת מקורביו של דרעי אומרים כי הוא נחוש להגיש את התפטרותו למרות החלטת מועצת חכמי התורה של ש"ס מאתמול המורה לו להמשיך ולעמוד בראש התנועה. "מכתבו של דרעי היה רציני והוא אכן מתכוון להתפטר" אמרו מקורביו. למרות זאת נמשכים בש"ס מאמצים לשכנע את דרעי ברגע האחרון להימנע מהמהלך הדרמטי.

 

חבר הכנסת יצחק הכהן אמר: "אנחנו המומים מהצעד של דרעי, מקווים שהוא לא יתפטר, אנחנו מאיימים להתפטר כדי לומר לדרעי שהוא חייב לקחת אחריות. אין לו מחליף. אני פונה אליו בקריאה נרגשת שלא יפרוש".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. דרעי לא שומע לרבנים, מגיש מכתב התפטרות, בניגוד לדעת המועצת.

    דרעי לא שומע לרבנים |
    הגב