פרסום ראשון: בפלג הירושלמי שוקלים לתמוך באלקין

ל'אקטואליק' נודע כי בפלג הירושלמי נוטים לתמוך באלקין, על פי הדיאגרמות במצב הנוכחי לדייטש אין סיכוי, שכן אלפי הקולות של הפלג הירושלמי מפרידים בין ניצחון לתבוסה מהדהדת. וגם: האופציה שדייטש יכבוש את ספרא

הבחירות  לראשות עיריית ירושלים נכנסו בשבוע שעבר להילוך גבוה לאחר שהמעומד החרדי יוסי דייטש הודיע באופן רשמי על כוונתו לרוץ לראשות העיר ירושלים. דייטש, איש שלומי אמונים, שזוכה לתמיכת גור יצטרך בדרך אל היעד הנכסף לצלוח שורה של מהמורות שספק אם יצליח לדלג מעליהן. ראשית, דגל התורה שמצויה במחלוקת פנימית שיכולה להביא לפילוג בתוכה עדיין לא החליטה במי לתמוך, בעוד הבית ברחוב ראב"ד מעוניין לשמור על הקשרים עם משפחת פרוש, בבית ברחוב רשב"ם נוטים לתמוך בליאון שזוכה גם לתמיכתו של יו"ר שס אריה דרעי.

וגם אם יקרה הנס הגדול, והקרעים בדגל יתאחו והתנועה תתמוך באופן רשמי ביוסי דייטש, הוא יכול להמשיך לחלום, וזאת משום שדגל התורה הטילה ווטו על שותפות קואליציונית עתידית עם הפלג הירושלמי שעשויה להיות לשון מאזניים בירושלים. לעת עתה, בפלג הירושלמי נוטים לתמוך באלקין, אם כי ישנו ערוץ חשאי גם עם ליאון. ההערכה היא כי בני תורה יורו לתמוך באלקין או באפשטיין. על פי הדיאגרמות לדייטש אין סיכוי במצב הנוכחי, שכן אלפי הקולות של הפלג הירושלמי מפרידים בין ניצחון לתבוסה מהדהדת.

בקו במערכה של הפלג חידדו את המסרים כנגד יוסי דייטש. "האם חרדי אמתי יתן קולו למייסד קרן קמח שהתגאה בכך שהוא הוציא אלפי אברכים לשוק העבודה. אלפי אברכים עזבו את הגמרא והלכו לשוק העבדים, הכל ב"זכות" יוסי דייטש מייסד קמח שמתגאה בכך, האם אין דין ואין דיין?" הקשו שם.

מה כן יוביל לניצחון דייטש? העברת אלפי קולות חילונים לצדו, או קמפיין רדום מצדו שירדים את הציבור החילוני בעיר שיישאר בבית ביום הבחירות.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.