יוסי דייטש: "החלום שלי – להפשיר את הקפאת הבנייה בירושלים, מכס ראש העיר"

לא שוכח את מעמד סיום הש"ס אותו הפיק, אוהב ללכת לציון הרשב"י, ולמרות הקשיים מ'דגל' וש"ס, בטוח שהוא הולך לכבוש את כסא ראש העיר ירושלים. יוסי דייטש מדבר

'אקטואליק' מציג – פרויקט חגיגי לחג הסוכות תשע"ט: "החיים שלי". אישי ציבור, עיתונאים, יח"צנים ידועים, זמרים ואמנים, משתפים את הסודות הכי אישיים מהחיים שלהם, בפעם הראשונה, ובכנות מלאה. לאורך ימי חול המועד נארח כאן בכל פעם אישיות ידועה אחרת, בראיון אישי יוצא דופן.

 

והפעם: יוסי דייטש, סגן ראש העיר ירושלים ומתמודד על ראשות העיר

 

זיכרון עוצמתי או זכור במיוחד?

"אשתף אתכם בזיכרון שאמנם לא לקוח מתקופת הילדות, אך הוא אחד המחזות אותם לא אשכח כל חיי. זהו מעמד סיום הש"ס העולמי שהתקיים בירושלים בשנת תשע"ב, בהשתתפות רבבות בראשות גדולי ומאורי הדור שליט"א. עול ארגון המעמד הוטל על מרכז אגודת ישראל בירושלים, ובסייעתא דשמיא זכינו באותם ימים להתגבר על שורה ארוכה של מכשולים ולהפיק בתוך זמן קצר יחסית את המעמד. יחד עם רבבות הנוכחים חוויתי שם רגעים של התרגשות והתעלות, מול המחזה של רבבות אלפי ישראל חוגגים את גמרה של תורה כאיש אחד בלב אחד, בשמחה שעלתה על גדותיה, כמו שרק שמחה של תורה יכולה להיראות".

מי הרב או הדמות הרוחנית שהשפיעה עליך?

"מורי ורבי, אותו זכיתי לשמש בקודש במשך שש שנים, אדמו"ר ה'נתיבות שלום' מסלונים זיע"א".

ספר שהשפיע עליך? ספר תורני או לאו דווקא.

"ספר 'נתיבות שלום', ספר יסוד לכל אדם ששואף לחיות על פי דרך התורה והחסידות".

מה נותן לך סיפוק ביום יום?

"לטפל בפניות של תושבים הזקוקים לעזרה, ולקדם תכניות לטווח ארוך בתחומי התכנון והבניה, ושיפור פני העיר ואיכות החיים של התושבים".

שיר אהוב במיוחד?

"'מכניסי רחמים', של הרב חיים בנט".

מקום אהוב במיוחד?

"ציון הרשב"י במירון".

הרגע הכי שמח בחייך?

"היום בו נולד בני הבכור, והפך אותי לאב".

מה משמח אותך?

"לראות תושב ירושלמי שנכנס ללשכה שלי עם בעיה, ויוצא ממנה מרוצה לאחר שהצלחנו לפתור אותה עבורו".

משהו בקריירה שאתה מתחרט עליו?

"קרה בעבר, שבלהט העשייה הציבורית והפוליטית, שכוללת לפעמים גם עימותים, התנסחתי באופן לא מספיק מכבד כלפי עמיתים".

מה בעיניך השיא המקצועי שלך עד היום?

"הקדנציה האחרונה, כמ"מ יו"ר הוועדה המקומית לתכנון ובניה. התפקיד אפשר לי לקדם תכניות בניה לטווח ארוך בירושלים, ולסייע לבקשות להיתרי בניה לתושבים מכל החוגים והמגזרים בעיר".

מה הסוד האישי שלך להצלחה שלך?

"לקום בכל בוקר ולבקש ולהתפלל מחדש שנזכה לסייעתא דשמיא, שבלעדיה אנחנו לא יכולים לעשות דבר".

מה החלום שלא הצלחת להגשים?

"פעלתי בקדנציה האחרונה רבות כדי להפסיק את הקפאת הבניה בירושלים, ולהפשיר בניה של אלפי דירות חדשות עבור זוגות צעירים. בחלק מהמקרים הצלחתי, כמו ברמת שלמה ובשכונות נוספות, אך החלום שעדיין לא הצלחתי להגשים הוא לשחרר לחלוטין את חסם ההקפאה שמונע מאיתנו לאשר עוד תכניות לאלפי דירות נוספות, ואני מתפלל ומקווה להגשים בעז"ה את החלום הזה מלשכת ראש העיר אחרי הבחירות".

 

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. יוסי, הכי מתאים לירושלים

  דייטש מוכשר ומכיר כל אבן בירושלים, אני מקווה שכולם יבחרו בו ושיזכה לקדש ש"ש.

  שלומי רביבו |
  הגב
 2. משה גפני בא בטענות לאלימות לצד ביתו, נזכיר לו שהוא לא היה יותר טוב מהם בשנותיו בגרודנא ואף מאוחר יותר באב"ת, הוא עודד אלימות כל עוד שזה לא פגע בו, ברגע שהוא הפך להיות הנפגע הוא בוכה על אלימות אז כאן נאמר לו, בטענות שיבא לעצמו בלבד, מי שעודד אלימות כל כך הרבה שנים שלא יבכה כשהאלימות פוגעת בו, היה עליו לעצור זאת אז, זה לא היה מגיע אליו, כשהוא פיתח את האלימות הוא היה משוכנע כי אלו לעולם לא יגיעו אליו, אז הוא לומד על בשרו את מה שהיה צריך לקלוט לפני עשרות שנים ולא קלט

  משה גפני בא בטענות לאלימות לצד ביתו, נזכיר לו שהוא לא היה יותר טוב מהם בשנותיו בגרודנא ואף מאוחר יותר באב"ת, הוא עודד אלימות כל עוד שזה לא פגע בו, ברגע שהוא הפך להיות הנפגע הוא בוכה על אלימות.

  אז כאן נאמר לו, בטענות שיבא לעצמו בלבד, מי שעודד אלימות כל כך הרבה שנים שלא יבכה כשהאלימות פוגעת בו, היה עליו לעצור זאת אז, זה לא היה מגיע אליו, כשהוא פיתח את האלימות הוא היה משוכנע כי אלו לעולם לא יגיעו אליו, אז הוא לומד על בשרו את מה שהיה צריך לקלוט לפני עשרות שנים ולא קלט…

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב