יוסף סגל בראיון וידאו ל"קוקר" על החוק לקצבת שאירים לתלמידי ישיבה: "היו קשיים אבל בסוף החוק עבר לשמחתי" (וידאו)

סוף לאפליה. אושר: גם לומדי תורה וסטודנטים שטרם מלאו להם 20 יהיו זכאים לקצבת שאירים מהביטוח הלאומי. יוסף סגל תלמיד הישיבה שנלחם בכל כוחו עבור החוק בכנסת בראיון וידאו מיוחד לאבי שיף. צפו

צפו בראיון וידאו עם סגל לקוקר והדיון במליאה
[alooma ref="275a46dccb0c408e0d444357c607dea1.mp4" src="1" autoplay="0" pid="0"]

מליאת הכנסת אישרה בקריאה שניה ושלישית את הצעת חוק הביטוח הלאומי להרחיב את הגדרת ילד לעניין קצבת שאירים לפי חוק הביטוח הלאומי כך שתכלול גם מי שלא מלאו לו 20 שנים והוא לומד במוסדות להשכלה גבוהה או במוסדות על-תיכוניים כמפורט בהצעת החוק.

לפי הצעת החוק גם לומדי תורה, סטודנטים ולומדי מקצוע יהיו זכאים לקצבת שאירים מהמוסד לביטוח לאומי עד גיל 20, במקום עד גיל 18 כיום. בכך יתווספו למשרתי הצבא והשירות הלאומי, אלה העומדים בפני סיום לימודים על יסודיים או לומדים בעתודה אקדמית, הזכאים כבר לקצבה עד גיל 20. עלות הצעת החוק נאמדת בכ-15 מיליון שקלים בשנה והיא זוכה לתמיכת הממשלה.

מי שהוביל את החוק הוא בחור ישיבה יוסף סגל יתום מאבא שנלחם על זכויות היתומים כבר במשך כארבע שנים במסדרונות הכנסת.

סגל אומר הערב לקוקר: "אחרי ארבע שנים שאני פועל בנושא הזה. מגיע כמעט כל יום שני ורביעי שבהם יש ימי מליאה ודיברתי עם כל חברי הכנסת וכולם רצו לעזור. היו הרבה קשיים, הביטוח הלאומי לא רצה לעזור וגם משרד האוצר, אבל אחרי שדיברתי עם החכי"ם כולם נרתמו לעזור".

יו"ר ועדת העבודה הרווחה ח"כ חיים כץ אמר בדיון: "הנער יוסף סגל נלחם בצורה בלתי מתפשרת במשך שנים רבות עד שההצעה הזו הבשילה. אני מצדיע לו על המלחמה המסירות והאכפתיות. הרבה יתומים שלומדים בישיבות יהיו בזכותו שווים כמו כל אחד אחר".

ח"כ אורי מקלב אמר בדיון: "התודה מגיע ליוסף סגל וגם לאימו שליוותה אותו בקשיים לא מעטים כדי להביא את החוק הזה לסיום".

ח"כ דב חנין (חד"ש) אמר בדיון: "אני רוצה להביע הערכה מיוחדת ליוסף סגל, שנותן דוגמה לאזרחים איך מפעילים את הרעיון הזה שבסופו של דבר בדמוקרטיה, כל המערכת צריכה לעבוד לטובתם של האזרחים".

ח"כ ניסים זאב מיוזמי החוק שיבח את סגל והוסיף: "יש קונצנזוס בקרב חברי הכנסת לגבי הצעת החוק הזו. כל חלקי הבית מכל הסיעות כולם כאן שותפים".

יצויין כי בקריאה שנייה תמכו בהצעה 38 ח"כים ללא מתנגדים, ובקריאה שלישית תמכו בהצעה 35 ח"כים, והחוק עבר ללא מתנגדים.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.