יועץ משכנתאות חרדי הונה את לאומי וטפחות

כתב אישום הוגש כנגד יועץ משכנתאות חרדי תושב ירושלים בן 38, בגין קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, זיוף בנסיבות מחמירות, שימוש במסמך מזויף ועבירות מס הכנסה.{כתב אישום}

כתב אישום הוגש כנגד יועץ משכנתאות חרדי תושב ירושלים בן 38, בגין קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, זיוף בנסיבות מחמירות, שימוש במסמך מזויף ועבירות מס הכנסה.

בכתב האישום שהגישה הפרקליטות כנגד יועץ משכנתאות חרדי נכתב כי הנאשם הגיש בין השנים 2014-2016 מספר רב של בקשות למתן משכנתאות או הלוואות לבנקים שונים בשם לקוחותיו. במסגרת הבקשות הוא יצר  מצגי שווא, באמצעות מסמכים מזויפים, הוא טען  כי לקוחותיו הם בעלי יכולת כלכלית נאותה ויוכלו לעמוד בהחזרי המשכנתאות או ההלוואות, למרות שהם לא עמדו בתנאים הנדרשים לקבלת הלוואות.

בפרקליטות טוענים כי בעקבות תכנית המרמה, הצליח הנאשם להונות את בנק לאומי ואת בנק מזרחי טפחות שאישרו את בקשותיו, והעניקו ללקוחותיו משכנתאות בהיקף כולל של כ-16.8 מיליון שקל.

בכתב האישום נכתב  עוד כי "הלוואות אלו לא היו נמסרות ללקוחות ללא מצגי השווא. הנאשם נהג כך ביחס לכ-23 לקוחות וקיבל מהם במרמה שכר טרחה בהיקף של למעלה מ-116,000 שקלים". בנוסף, מאשימה הפרקליטות את הנאשם כי לא דיווח לרשות המסים על הכנסותיו מפעילות זו ומפעילות של השכרת דירות שיצרו לו הכנסות בסך כולל של קרוב ל-590 אלף שקל.

 באדיבות אתר ביזנעס

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.