יועצו של טראמפ בראיון: "דונלד יודע להביא הסכם, הוא אמן העסקה" (וידאו)

שבוע לפני שהנשיא טראמפ ינחת בישראל לביקור ראשון והיסטורי בתור נשיא, אחד מיועציו של טראמפ, ד"ר סבסטיאן גורקה, העניק ראיון למהדורה המרכזית. צפו.

שבוע לפני שהנשיא טראמפ ינחת בישראל לביקור ראשון והיסטורי בתור נשיא, אחד מיועציו של טראמפ, ד"ר סבסטיאן גורקה, העניק ראיון למהדורה המרכזית בערוץ 2 וחשף את דאגת הנשיא מפעולות אירן ש"מערערות את היציבות" במזרח התיכון, ועל הסיכוי לשלום במזרח התיכון.

על תנאי העסקה בין ישראל לפלסטינים עליה דיבר טראמפ -הוא מסרב לפרט  "פשוט אחזור על מה שהנשיא אמר, אוקיי? תמיד טוב להיצמד למה שהבוס אומר. הוא מקווה להשיג עסקה שבמסגרתה שני הצדדים יהיו מרוצים. אנחנו לא מתכוונים לומר מהי אותה עסקה, אנחנו לא מתכוונים לנבא אותה. אם יש אדם שמסוגל להביא הסכם שהוא טוב לישראל, זה הנשיא טראמפ. הוא אמן העסקה, אני מאמין שהוא יכול להביא הסכם".

גורקה המליץ בראיון לצופים לקרוא את הספר של טראמפ "אמנות העסקה" בכדי להבין לאן טראמפ חותר: "אני בטוח שהוא זמין בעברית. אם אתם רוצים להבין מה אפשרי, קראו את הספר הזה – זכרו, לא מדובר בפוליטיקאי, הוא היה איש עסקים מצליח ביותר שלא רק שרד, אלא הצליח בצורה מדהימה בניו יורק בשוק הקשה ביותר בעולם, שוק הנדל"ן של ניו יורק".

על הסכם הגרעין עם טהרן אמר גורקה: "אנחנו מבינים שאירן היא איום לארה"ב, לישראל, ליציבות האזור כולו. הנשיא הבהיר פעמים רבות שזה הסכם רע, זה לא הסכם טוב. מדוע? כי ההסכם בוחן נושא אחד – נושא חשוב מאוד, נשק גרעיני – אבל הוא מנתק אותו מכל שאר הדברים שאירן עושה: כוח 'קודס', משמרות המהפכה, הפעילות שלה בעירק, הפעילות שלה ברחבי העולם". גורקה הוסיף כי "אירן היא מדינה מערערת יציבות ואנחנו נתייחס לאיום הזה כלפינו וכלפי ידידים שלנו, דוגמת ישראל, ברצינות רבה".

היועץ הבכיר של טראמפ סירב לחשוף את הקלף שישלוף טראמפ מול איראן, "אנחנו לא חושפים את הקלפים שלנו – ראיתם מה עשינו באפגניסטן ובסוריה. כל מי שמבין בגיאופוליטיקה מבין ששתי ההחלטות האלה לא נגעו רק לאפגניסטן או לסוריה – מטרתן הייתה להעביר מסר למדינות אחרות שיש להן 'לקוחות'". כשנשאל האם הדברים חלים גם על אירן, השיב: "זאת מסקנה טובה מאוד".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.