"יש יועצי אחיתופל שמוסיפים שמן למדורה"

"הבעיות הגדולות יותר זה כאשר המשפחה מתפרקת, ויש מאבק על הילדים אז גם המון "אמוציות ורגשות בוערים בקרב המשפחה והקהילה, ובחלק מהמקומות יועצי אחיתופל עוד מוספים שמן למדורה וכאן קורים הרבה יותר מקרים של נתק מוחלט ובדידות קשה של חלק מהמשפחה". {אלי פרידמן על פרשת וינשטיין}

"לסיכום פרשיית וינשטיין: הסיפור כשלעצמו לא מעניניינו, לא מעניין אותי מי צודק ומי לא

"מה שעולה במוחי הקודח כהפקת לקחים, שאנחנו צריכים להסיק ממה שרואות עינינו, מתוך ניתוח המציאות בשטח.

"ראשית כמושכל ראשון אני מניח הנחה שאני כאדם וכל אדם נומטיבי [אלא אם שטפו את מוחו] רוצה להיות בקשר הן עם אב או בן שעזבו לצערנו את הדרך, והסיבה לכך פשוטה כי אני אוהב אותם ללא התניה מעצם זה שהם בשר מבשרי.

"אם נשים לב במציאות ישנם היום במגזר החרדי שני מצבים 1. רווק או גרוש בלי ילדים היוצאים. 2. נשואים עם ילדים שיוצאים לבד או עם חלק מהמשפחה.

"ברוך ה׳ כמדומני רווקים שיוצאים רוב מוחץ כמעט אכן נשארים בקשר רציף מי יותר ומי פחות וכך זה צריך להיות וכך זה תקין וראוי.

"הבעיות הגדולות יותר זה כאשר המשפחה מתפרקת, ויש מאבק על הילדים אז גם המון אמוציות ורגשות בוערים בקרב המשפחה והקהילה, ובחלק מהמקומות יועצי אחיתופל עוד מוספים שמן למדורה וכאן קורים הרבה יותר מקרים של נתק מוחלט ובדידות קשה של חלק מהמשפחה.

"אם זה אכן קורה, זו הוכחה כי מבחינה חברתית וציבורית דהר זה נחשב כתוצאה מקובלת ואף מבורכת שמקבלת לגיטמציה מלאה באותם מחוזות בהם זה קורה. לכן אנו צריכים להעלות ולחזק בחברה שלנו את המודעות לנקודה המאוד פשוטה שצריכה להיות קו אדום אצלנו

"וזו המסקנה, עם כל הצער והמחלוקות אין לקבל בשום אופן את העובדה שיש נתק מוחלט בין בני משפחה מקירבה ראשונה, אנו כחברה מתוקנת צריכים לחייב פגישות ושיחות טלפון על בסיס קבוע יהא אשר יהא קשה ככל שזה יהיה קשה.

"זה צריך להיות קו אדום נקודה, כי רק עם שיג ושיח בין הניצים יש סיכוי לקיים חיים מתוקנים כל שהם הן מבחינה נפשית והן מצד השכל הישר.

"האהבה והגעגוע בין קרובים מדרגה ראשונה היא קיימת באופן טבעי אצל כל האנשים מכל הצדדים ואי אפשר להצליח ולנתק אנשים בכוח, מים רבים לא יכבו את האהבה ונהרות לא ישטפוה.

"כדי לישם את הדבר הזה אנחנו תמיד צריכים להדגיש כל איש למשפחתו ולומר פעם ביהא אשר יהא אנחנו לא ניפרד לעולם, את אחי אנכי מבקש הגידו נא לי איפה הם רועים".

מתוך אהבה לכל יהודי
אלי פרידמן

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. היא באמת אהבה את ילדיה??
    רק אני ואת/ה יודעים לתאר איזה הרגשה ללכת לבית ספר/סמינר, אחרי שאמא שלך מפיצה תמונות שלה בפריצות וד"ל….
    אגב, גם אסתי וינשטיין ידעה ועוד איך ידעה….

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב