יופי של עיר: 16 שנות זכייה רצופה ב-5 כוכבי יופי לביתר עילית

יופי של עיר: 16 שנות זכייה רצופות של ביתר עילית ב-5 כוכבי יופי, ו-21 שנה מאז זכתה לראשונה בתחרות, זכתה שוב ביתר עילית ב-כוכבי יופי, בתחרות שמקיימת 'המועצה לישראל יפ'ה * רה"ע רובינשטיין: "התעודה הזו שייכת לתושבי העיר"

 

חמישה כוכבים – כבר 16 שנים ברציפות: בטקס חגיגי שנערך השבוע בהשתתפות מאות ראשי ערים ומועצות בישראל, הכריזה המועצה לישראל יפה על הזוכים בתחרות "קריה יפה ומקיימת בישראל" לשנת 2017, והודיעה לראש עיריית ביתר עילית מאיר רובינשטיין, על זכייתה של ביתר עילית גם השנה בציון המירבי – 5 כוכבי יופי.

זכייתה של ביתר עילית גם השנה בחמישה כוכבי יופי, מגיעה אחרי 21 שנים מאז זכתה לראשונה באות ההוקרה, כאשר ב-16 השנים האחרונות זכתה ביתר באות ברציפות.

דירוג התחרות מגיע לאחר מספר חודשים של סיורים ובחינות על ידי צוות שיפוט מיוחד, שבדק שורה של  פרמטרים – החל מניקיון העיר, דרך מתקנים לרווחת הציבור, תחזוקת מבני ציבור ועד פארקים וריאות ירוקות.

בטקס צוינה העובדה כי ישנה חשיבות מיוחדת לזכייה של ערים בעלות אוכלוסיות חלשות. "כאשר רשות חלשה זוכה למרות הקושי הכלכלי, זה מעצים את ההישג. אינה דומה רשות מקומית ענייה לרשות עשירה בתקציבים ומשאבים".

בנימוקי השופטים נאמר, כי "כוכבי היופי המוענקים לביתר עילית ניתנים, בגין מאמציה הכבירים ופעילותה של העירייה בשמירה מוקפדת על חזותה וניקיונה המיוחד של העיר ועידוד פיתוח הסביבה העירונית, טיפוח הריאות הירוקות ושיפור מתמיד באיכות חיי התושבים. אנו מלאי הוקרה והערכה ואתם ראויים לכל שבח בטיפוח הסביבה והאסתטיקה של העיר הכוללים: כיכרות עם יצירות אמנות, טיפוח גנים ציבוריים. תחזוקה, ניקיון ושדרוג גני ומתקני המשחקים. טיפוח, שיפור, צביעת ותחזוקת ריהוט, מעקות ותאורת הרחוב. עיצוב, טיפוח, גינון ואחזקת הניקיון במתחמי השכונות ובכניסה לעיר".

לדברי ראש העיר, "התעודה הזו שייכת בראש ובראשונה לתושבים, שאכפתיים למראה העיר. ביתר עילית הינה אחת הערים היפות והמטופחות ביותר בארץ. הזכייה מוכיחה שהציבור החרדי דואג לאיכות הסביבה ולסביבה ירוקה, נאה ונקיה, לא פחות ואולי יותר, מכל מגזר אחר בישראל".

רה"ע גם הודה לחבר המועצה ומחזיק תיק שפ"ע יעקי הרשקופ על השקעתו הרבה, וחלק שבחים לעובדי העירייה המסורים, בראשם – מנהל האגף הטכני מוטי זיידה ומנהל מח' שפ"ע יוסי יונה, "שבזכות עבודתם המסורה ניצבת העיר בראש סולם הערים המטופחות בישראל".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.