לראשונה הרצוג מצטרף להסתה: "מכרת המדינה לחרדים" (וידאו)

יו"ר האופוזיציה המיועד ח"כ יצחק הרצוג בישיבת המליאה לקראת השבעת הממשלה תקף בנאום סוער את ראש הממשלה בנימין נתניהו. צפו

הרצוג פתח בנאומו: "יום השבעת ממשלה חדשה הוא בדרך כלל יום חג לדמוקרטיה ולמדינה. לצערי היום איננו יום חג ושמחה. העם מביט בממשלה זו אינה הממשלה שהעם רצה וגם לא הממשלה שחצי העם רצה. 9 מיליון שקל נתת מכיסינו לשותפיך הקוליציונים. הקמת קרקס. ממשלת חטוף כפי יכולתך, על חודו של קול. למטרה אחת – שתמשיך ותשרוד בכיסא ראש הממשלה. זו ממשלה בלי חזון, בלי קווי יסוד אמיתיים, בלי תוכנית עבודה, בלי תקווה".

בתגובה חברי הכנסת ליצמן ומאיר פרוש קראו קריאות גנאי במליאה נגד דברי בוז'י: "מכירת המדינה לחרדים בהסכם הקואליציוני בידי נתניהו". פרוש קרא לעברו: "אתה משקר ומסית". סגן שר הבריאות ליצמן: "היית מוכן לתת יותר, תתנצל".

הבחירות מאחורינו. נותרנו לאסוף את השברים. מופע ההיסטריה שלך ביום הבחירות לא יישכח. ההסתה והמדנים כנגד 20% מאזרחי המדינה יישארו צלקת מבישה. השמעת דברים שאסור לראש ממשלה לומר לאזרחי ישראל. התנצלת מהפה ולחוץ. מההדר הבית"רי לא נותר רגב על רגב. ניצחת בכל מחיר והקמת ממשלה בכל מחיר, הכל כדי שתישאר על הכיסא עוד ועוד ועוד ואחריך המבול".

הרצוג פנה לכחלון "שים לזה סוף כבר בהתחלה".

עוד אמר בוז'י: "אם תרים יד על בג"ץ תמצא אותי מולך ומחנה גדול מאחורי. אם תרים יד על התקשורת שבגין שמר על עצמאותה, תמצא אותי מולך ואם תרים יד על מיעוטים ותדבר אליהם כפי שדיברת לפני פתיחת הקלפיות, לא ניתן לך לפגוע במורשת הנביאים". סיים בזעם.

צפו בנאומו המלא (באדיבות רשת)

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. שקר וכזב!

  הרצוג לא הזכיר גם במהלך נאומו התקיף את המילה "חרדים". גם כשיאיר לפיד תקף אותו לפני כשבוע שהרצוג נרדם וממתין לממשלה, היה זה בעיקר משום שהרצוג סרב לתקוף את החרדים. הוא עדיין רואה בהם שותפים טבעיים בממשלה שהוא יקים בעתיד.

  ולכן גם כשהרצוג תקף הוא דיבר בעיקר לכניעה ל"בית היהודי" ולא הזכיר במילה אחת את החרדים. גם אתמול בנאומו הוא לא הזכיר אותם במילה.

  לחרדים, יהיה מאוד נוח שהרצוג יצטרף לממשלה בראשות נתניהו. סיוט הממשלה הצרה הוא בעייתי עבורם,אבל הייתה להם ברירה ללכת עם הרצוג. הם שוב העדיפו את נתניהו הקוסם השקרן שבגללו יצאו בשנה שעברה כמיליון יהודים לרחובות

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב