יו"ר הבית היהודי ל'יש עתיד' "נזמין את החרדים לממשלה, אתם מוזמנים לפרוש"

יו"ר סיעת הבית היהודי איילת שקד תקפה את שר המדע פרי על דבריו כי מפלגתו לא תוותר על הסנקציות הפליליות בחוק הגיוס".

השר יעקב פרי מיש עתיד יצא בימים האחרונים נגד מפלגת הבית היהודי ותקף את מדיניותה בנושא המדיני ובחוק גיוס החרדים, ח"כ איילת שקד, מגיבה אף היא בחריפות ואומרת ב"מעריב" "אם הוא רוצה לפרוש מהממשלה – שיעשה זאת, דבריו לא מהווים איום".

בדבריה היא עונה לשר פרי על כך שאמר מפלגתו תלך עד הסוף בנושא הסנקציות הפליליות בחוק הגיוס, כולל במחיר של פרישה מהקואליציה.

עוד הוסיפה "החרדים ישמחו להיכנס במקום יש עתיד, כך שדבריו של פרי הם לא באמת איום," שקד היא יו"ר הוועדה אשר מכינה את חוק גיוס החרדים. ולטענתה, ביש עתיד נוהגים בכוחנות ובחוסר דמוקרטיה סביב חוק גיוס החרדים.

"בניגוד לפרי, אני מאמינה בדמוקרטיה ולא בדיקטטורה של יש עתיד, שלא מאפשרת לוועדה בראשותי להכריע בנושא הסנקציות." שקד הוסיפה כי למרות כל הנאמר, בכוונתה לנסות להגיע להסכמות עם שאר חברי הוועדה בנוגע לשאלת הסנקציות, ולהגיע להסכמה סביב הסנקציות הכלכליות בחוק הגיוס המתגבש.

שקד אמרה כי תכבד את ההחלטות שתקבל הוועדה בהצבעות שייערכו בה "אם לא נגיע להסכמה, נשאיר את ההכרעה בשאלת הסנקציות להצבעה בוועדה והרוב יקבע, אני מתכוונת להביא את זה להצבעה בכל מקרה עד אמצע חודש דצמבר."

עוד טענה שקד כי הטעות של יש עתיד היא ברצון להיות צודק אבל לא חכם "כולנו רוצים שהחרדים יתגייסו ויצטרפו לשוק העבודה,המחלוקת בינינו היא מה יביא ליותר גיוס. ובגלל שהחרדים תופסים את הנושא הפלילי כפשע נגדם, זה פשוט יגרום לתוצאה הפוכה. אנחנו עדיין יושבים בלא מעט פגישות בינינו ומנסים להגיע להסכמות."

בכירים ביש עתיד מסרו אתמול, כי בהצבעה בוועדה, יש רוב מוחלט התומך בסעיף האחריות הפלילית על משתמטים חרדים.
לדבריהם, מלבד שקד והח"כים החרדים, שאר חברי הוועדה תומכים בסנקציות הפליליות, כולל ראש הממשלה עצמו ושר הביטחון.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. אני רוצה לראות שיעשו את זה פלילי, יום אחד יעצרו את החרדים, לא יהיה מקום בבתי הכלא ואז יש שני אופציות: 1. או שישחררו את החרדים. 2. או שהאנטישמיות שלהם תהיה כל כך חזקה שהם ישחררו את העבריינים כדי שיהיה מקום לחרדים. וחוץ מזה ברגע שהם יעשו את זה פלילי, כל מי שלא יתגייס אוטומטית לא יוכל להתקבל לעבודה אחרי זה, אז זה יתפוצץ להם בפנים

    אלי |
    הגב