יו"ר הוועדה ח"כ אלאלוף: רה"מ יכריע אם להוסיף 250 מיליון שקלים לקצבאות הנכים

"אינני רוצה להשלות; לא נשיג שכר מינימום. אבל לא יהיה חוק בלי מענה הולם לקשישים, לילדים ולעיוורים"

בדיון שהתקיים הבוקר בוועדת העבודה והרווחה של הכנסת בהצעת החוק להעלאת קצבאות הנכות, בישר יו"ר הוועדה ח"כ אלי אלאלוף (כולנו) כי שרי האוצר והרווחה הגיעו להבנות לפיהן יש לאחד את קצבת הנכות הכללית עם הקח"ן (קצבה חודשית נוספת, המשולמת לנכים שנקבעה להם דרגת אי כושר השתכרות), כך שתהיה בעלת סכום אחיד של 3,300 שקלים בחודש. כתוצאה ממהלך זה, כל הנכים הזכאים לקח"ן יקבלו סכום שווה של 452 שקלים בחודש, שעד כה ניתן רק לבעלי נכות רפואית בדרגה 80% ומעלה (בעלי נכויות רפואיות בדרגות נמוכות יותר הסתפקו ב- 152-351 שקלים עד כה). עלות מהלך זה היא כ-250 מיליון שקלים בשנה. לדברי אלאלוף, השרים ייוועדו היום עם ראש הממשלה, אשר צפוי להכריע האם לתת את התוספת.
עוד בישר אלאלוף כי ביוזמתו הוסכם כי הדיסריגארד (סכום שאינו מובא בחשבון בחישוב הכנסת הנכה, על מנת לזכותו בקצבה) יועלה מ-3,500 שקלים כפי שנכתב בהצעת החוק הממשלתית ל-3,800 שקלים.
הוא הוסיף כי במקביל להצעת החוק הנוכחית מתכוונת הוועדה לבחון את תרומתו ונחיצותו של חוק לרון. "נבדוק אם יש צורך לבטלו", אמר. עם זאת הבהיר: "אינני רוצה להשלות; לא נשיג שכר מינימום. אבל לא יהיה חוק בלי מענה הולם לקשישים, לילדים ולעיוורים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.