יו"ר הכנסת: אני פועל למען הרחבת הקואליציה

יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין אומר היום בקול ברמה כי הוא פועל למען הרחבת הקואליציה, אך מאמציו טרם הצליחו. "אני לא צריך לבקש רשות מראש הממשלה בכדי לנסות להציל את הקואליציה", אמר.

לא רק בקואליציה לא מרוצים מהעובדה כי היא מורכבת מ-61 חברי כנסת בלבד, אלא גם יושב ראש הכנסת סבור כי עובדה זו מפריעה לתפקוד התקין של מליאת הכנסת, ולכן היא פועל למען הרחבת הקואליציה. אדלשטיין אישר את הדברים בראיון הבוקר לתוכנית "חדש על הבוקר" בהגשת נועם זיגמן ברדיו קול ברמה.

"זה לא סוד שאני פועל בימים אלו להרחיב את הקואליציה הנוכחית", אמר אדלשטיין, אך הבהיר: "לצערי עדיין לא הצלחתי". יו"ר הכנסת הוסיף: "אני לא צריך לבקש רשות מראש הממשלה בכדי לנסות להציל את הקואליציה". האם הדבר נעשה ללא ידיעתו של בנימין נתניהו?

בראיון התייחס אדלשטיין להחלטתו לפעול למען שיפור אמון הציבור בכנסת ישראל. לדבריו, הרוב המכריע של חברי הכנסת מגיעים על מנת לעבוד ב'משכן הכנסת', אך "יש כמה עשבים שוטים" כלשונו. "לפעמים קורה שאותם עשבים שוטים מוצאים שם רע לכל חברי הכנסת, אנחנו מנסים לשנות את זה".

יו"ר הכנסת הוסיף כי המאמץ לשנות את תדמית הכנסת, "לא כל כך פשוט, אני חושב ששקיפות יוסיף להבליט את חברי הכנסת שבאמת יעזרו לשנות את דעת הקהל על חברי הכנסת, אני מתכוון גם לתת פרס לח"כ המצטיין, זה דבר שהיה בעבר וצריך להחזיר אותה".

אדלשטיין הוסיף כי "יש חוסר איזון ממה שאנשים יודעים בחוץ על מה שקורה בכנסת לבין מה שבמאת קורה, אנשים שומעים רק על הדברים הרעים והגרועים שקוראים, לכן יצאנו בקמפיין בסדר גודל גדול ולכן אני לא חושב שהשקענו בזה סכום גדול מידי".

יו"ר הכנסת סירב להתייחס לסערה סביב השתתפותו של הנשיא בכנס לצד ארגון השמאל שוברים שתיקה אשר עושה הדים בימים אילו: "ידידי ריבלין לא התייעץ איתי בנוגע לעניין הזה, אבל חשוב לציין כי גם אני הוזמנתי אך לא הלכתי, אני חושב שכל אחד צריך להציב לעצמו גבולות ברורים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.