יו"ר הכנסת בטקס הדלקת המשואות: " די למחלוקות"

יו"ר הכנסת, יולי (יואל) אדלשטיין, דיבר במעמד הדלקת המשואות על המתחים בחברה הישראלית ועל השנה שחלפה.

 

יו"ר הכנסת, יולי (יואל) אדלשטיין, השיא הערב (ב') את משואת המדינה בטקס הדלקת המשואות המסורתי בהר-הרצל.
אדלשטיין הקדיש את רוב נאומו לירושלים ואיחודה ואמר בין היתר כי: "ירושלים היא מקור העוצמה והרוח של העם הזה. לכן, גם היום עלינו לשמור על אחדות ירושלים, אך לא פחות מכך – עלינו לשמור על אחדות ישראל".

אדלשטיין התייחס למתחים בחברה ולתיוגים הפוליטיים: "לא כל דבר בחיים שלנו הוא ימין או שמאל. לא כל ימין – הוא ימין פשיסטי, ולא כל שמאל – הוא שמאל בוגדני. אם נמשיך בדרך פסולה זו, נוביל לפלגנות ונביא על עצמנו חורבן"!

הוא הוסיף כי: "הרבה מתח ושנאה מיותרים היו בינינו בשנה שחלפה. במקום לשוחח אחד עם השני – צעקנו אחד על השני, במקום לבדוק את הדברים – מיהרנו להאשים. מרוב שנאה, שכחנו איך לאהוב. שלמה המלך כבר הזהיר, 'באין חזון – יפרע עם' ואני מוסיף: 'באין אחדות – ייפרע עם'."
עוד אמר, כי על אזרחי ישראל ליצור חברת מופת לדורות הבאים, "חברה, שבה יש כבוד לאחר ולשונה. חברה, המגלה חמלה כלפי החלש והנזקק. חברה, המכבדת את המסורת שלה ומנחילה לדור הבא את אוצרות הרוח, התרבות, ההשכלה, המחקר והמדע. בואו ניצור חברה שמכבדת את זקניה, את ניצולי השואה ואת בוני הארץ, שהודות להם אנו זוכים לחגוג את עצמאותנו, ולהתגאות בהישגינו. חברה כזאת, מוקיעה כל אלימות – במעשה, בדיבור ובכתב. בחברה כזאת, גם ליהדות וגם לדמוקרטיה מעמד מיוחד והן משלימות האחת את השנייה".
אלדשטיין סיים בדברי שבח ונוסטלגיה על ירושלים באומרו: "ביום חגנו זה, בואו נעצום לרגע את עינינו, ונריח את ריחו המשכר של שוק מחניודה. את ריח האש-תנור, הבמבליק והמעורב הירושלמי. הטו לרגע את אוזנכם, לשמוע את קריאת הסליחות ברחובות ירושלים, המתערבבת בקולות הילדים שמשחקים באבו-יויו ובאג'ואים. שאפו מלוא הריאות את אוויר ההרים הצלול, בעיר שבה – ורק בה – מאה ועוד מאה שווים… מ-א-תיים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.