"בגלל ח"כים סוררים טראמפ לא נאם בכנסת"

"הנאום בכנסת עלה כאופציה ראשונה בדיונים. הובהר על-ידי הנוכחים לצוות של הנשיא", אמר יו"ר הכנסת, אך לבסוף החליטו בצוות הנשיא טראמפ שלא להכניס ללו"ז את הביקור והנאום בכנסת

יו״ר הכנסת יולי אדלשטיין התייחס במהלך נאומו במליאה לדיווח על כך שטראמפ היה אמור לנאום בכנסת, "הנאום בכנסת עלה כאופציה ראשונה בדיונים. הובהר על-ידי הנוכחים לצוות של הנשיא, שלא יכולים להבטיח נאום ללא הפרעות, ובזה זה ירד מסדר-היום.״ אמר היו"ר.
בנאומו במליאה  תיאר יו"ר הכנסת את הרגע בו טראמפ היה נכנס לכנסת: ״חברי הכנסת, כקול קורא במדבר, אני רק מזמין אתכם לחלום עשר שניות יחד אתי, על הבניין שלנו בשעה האחרונה, שהוא לא נראה כרגע כמו שהוא נראה, אלא הומה אדם, איזה 160-150 איש במליאה כאן, כי כל הח"כים וכל השרים, וגם חכ"לים ושרים לשעבר נמצאים כאן, והיציע מלא עד אפס מקום, ועשרות צוותי טלוויזיה מרחבי העולם כאן לקראת הנאום של הנשיא טראמפ.
  אדלשטיין עבר מכאן לתקוף את הח"כים הסוררים, "ואני מציע לכם לקחת בחשבון שבגלל – כמה? חמישה, שישה, שבעה חברים, ש-20 שניות של תהילה מדומה יותר חשובות להם מכבודה של הכנסת, של הפרלמנט שלנו ושל מדינת ישראל, כל זה לא קרה! ואני אומר את הדברים האלה בידיעה מן הדיונים שהתקיימו, לא כאן, אלא בוושינגטון די.סי. בבית הלבן.
לדברי אדלשטיין, "עד אתמול לא העיז לומר את זה, עד שהגיעה המשלחת האמריקנית, והיה לי זמן. חברי חבר הכנסת נחמן שי, הנושא של הנאום בכנסת עלה כאופציה ראשונה בדיונים. הובהר על-ידי הנוכחים לצוות של הנשיא, שלא יכולים להבטיח נאום ללא הפרעות, ובזה זה ירד מסדר-היום.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.