יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין אירח את מדליקי המשואות

"אתם הנבחרת לתפארת מדינת ישראל"

מדליקי המשואות ליום העצמאות ה-70 לישראל הגיעו היום (ראשון) אל משכן הכנסת לקבלת פנים חגיגית וקבלת מדליות ופרסי הוקרה מיו"ר הכנסת יולי (יואל) אדלשטיין. בטקס נכחו גם שרת התרבות והספורט מירי רגב וראש עיריית ירושלים ניר ברקת.

יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין אמר למדליקי המשואות: "תגיעו הערב כולכם לחזרה הגנרלית בהר הרצל, אבל כל מי שיושב כאן יסכים איתי שבמידה מסוימת זה קצת מיותר. אתם הרי מדליקים משואות כבר שנים רבות, כדרך חיים… בשירים שלכם, בתגליות שלכם, בחיים שלכם, הארתם את מדינת ישראל באור גדול, שידלוק שנים רבות אחרי שייכבו משואות הטקס.
בחרנו בכנסת להעניק לכם כמזכרת – תנ"ך מיוחד שהדפסנו אותו לכבוד יום העצמאות השבעים, והוא מסמל יותר מכל את הערך סביבו מתקיימות החגיגות השנה: "מורשת של חדשנות". המילים שבתנ"ך הן עתיקות מאד. אבל הרעיונות שבו הם מהנועזים והמקוריים שהועלו אי פעם על הכתב. על כריכת התנ"ך, סביב למנורת שבעת הקנים, בחרנו להדפיס פסוק מפורסם מנבואתו של זכריה: "עד ישבו זקנים וזקנות ברחבות ירושלם ואיש משענתו בידו מרב ימים. ורחבות העיר ימלאו ילדים וילדות משחקים ברחובותיה". מאחורי החלון של חדר זה, אנו יכולים לראות איך חזונו של זכריה מתממש בירושלים. כך גם אין לי ספק גם שכל החזונות שלכם, משיאי המשואות של שנת השבעים, גם הם יתממשו".

שרת התרבות והספורט, מירי רגב בירכה את מדליקי המשואות: "אתם הנבחרת לתפארת מדינת ישראל. לצד אירועי יום העצמאות, אנו בחגיגיות מיוחדות של שבעים שנה למדינה. בחרתי בעשור זה לאחד את האירועים על מנת לתת לטובת האזרחים ליהנות ממופעים וטקסים ללא כל עלות. בליל יום העצמאות נערוך מיצג מרהיב שיראה לנו כיצד אחרי 70 שנה יש לנו במה להתגאות ומיד אחר כך נצפה בכם – מדליקי המשואות שעיני כל אזרחי המדינה וישראלים מכל העולם, נשואות".

ראש עיריית ירושלים ניר ברקת: "התמהיל שבחרה הוועדה למדליקי המשואות, הוא מה שעם ישראל רוצה לראות כאן. כל אחד בתחומו, הוא מודל לחיקוי עבור כולנו. נקווה שנוכל להנחיל לדורות הבאים את כל זה ולייצר תחושה של שליחות לחולל שינוי תוך שמירה על המורשת".

במהלך קבלת הפנים הוקראו שמותיהם של מדליקי המשואות ועברם המפואר שזיכה אותם בתואר לרגל חגיגיות העצמאות ה-70 [מצו"ב בתחתית הכתבה].
את מדליית הכנסת חילק יו"ר הכנסת אדלשטיין למדליקי המשואות: שלמה ארצי, אלוף (מיל') ישעיהו (שייקה) גביש, רחלי גנות, נועם גרשוני, מרגלית זינאתי, שייח' מוואפק טריף, פרופ' מרסל מחלוף, פרופ' אביעזרי פרנקל, ליא קניג, זאב רווח, ד"ר אבשלום קור, מאי קורמן ונציגת מש"ב במשרד החוץ, רות כהנוב. מהמפגש נעדר מדליק המשואה מטעם צה״ל, מפקד יחידת אגוז, סא״ל רועי לוי בשל פעילותו בגזרות השונות למען ביטחון ישראל.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.