יו"ר הכנסת לשעבר מסית: "לפגוע באלימות ובכל דרך אפשרית ברבנים"(וידאו

הסתה חמורה: יו"רא הכנסת לשעבר אברהם בורג לוקח את החוק לידיו: "הרבנים ליאור ומלמד הם אויבים, צריך לפגוע בהם באלימות ובכל דרך אפשרית" • את הדברים אמר בעקבות שריפת התינוק הפלסטיני בכפר דומא • "אני רוצה שתקום בצינוות הדתית מחתרת שתפעל נגד הרבנים הקיצוניים הללו". האזינו

יו"ר הכנסת לשעבר אברהם בורג שוב מסית נגד הציבור הימני והפעם קורא בפומבי לפגוע ברבנים המזוהים עם הימין הקיצוני. את הדברים אמר בורג בעקבות שריפת התינוק פלסטיני בן שנה וחצי בהצתת בית משפחתו בכפר דומא דרומית לשכם. לפי הדיווחים, מתנחלים הם שהציתו את הבית לאחר שהשליכו לעברו בקבוקי תבערה וריססו במקום כתובות נאצה.

בראיון ל'ערוץ הכנסת' אמר בורג: "הרבנים מאפשרים את הפעולות הרעות ביותר שקמות בישראל, איש לא קם לריב אתם בתוך המחנה או כי מפחדים מהם או כי מסכימים אתם". אמר בורג.

בורג הוסיף: "אני רוצה שתקום בתוך הציונות הדתית מחתרת שתשתמש בכלים נגד הרבנים הרב ליאור והרב מלמד, הם אויבים שיפגעו בהם באלימות ובכל דרך אפשרית, עד שלא תכריז עליהם בתור אויב אתה משת"פ שלהם".

במהלך הבחירות האחרונות בורג הצטרף למפלגת השמאל חד"ש, ואף השתתף בכנסים מטעם המפלגה שם אמר: "מחוץ לבניין שאנחנו נמצאים בו יש חברה במשבר, שמחכה לחזון אחר ולעולמות תוכן אחרים. זה הזמן להציע לכולנו דרך חדשה ונכונה. אנחנו צריכים ויכולים להציע לחברה הישראלית כולה לא רק הרחבה כפולה, אלא משולשת – אל עומק החברה הערבית והשמאל הישראלי שאין לו בעצם ביטוי. הגיע זמן המהפכה הישראלית השנייה. הפעם לא מהפכה יהודית מלהיבה ואסון פלסטיני נורא, אלא מהפכה של סולידריות מלאה".

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אדם אמיץ וחכם ממשיך דרכו של מורו פרופ ישעיהו ליבוביץ

  חיים |
  הגב
 2. עפרא לפומיה!!!!!!
  יהודי משומד, כופר בכל הקדוש לישראל (ואין כוונתי לארץ ישראל השלמה).
  מטומטם אמתי, שלפי חוקי הציונות מגיע לו 2 חלקות קבר ב"חלקת גדולי האומה" בהר הרצל, הן משום היותו יו"ר ההסתדרות הציונות והן כיו"ר הכנסת.
  זה הסוף של אידאולוגית הסרוגים.

  מיקי |
  הגב