יו"ר הכנסת לשר מפולין: "אי ההבנות בין המדינות יכלו להימנע, אם היה מתקיים דיון משותף"

חבר פרלמנט בריטי בכנס מיוחד בכנסת: "מתנצל בפני העם היהודי על אמירות אנטישמיות במפלגת הלייבור"

יו"ר הכנסת, יולי אדלשטיין ענה היום (שלישי) לשאלת שר החקלאות הפולני, יאן קריסטוף ארדנובסקי, כיצד ניתן לשפר את מערכת היחסים בין פולין לישראל. השאלה נשאלה במסגרת כנס ההוקרה לידידי ישראל בפרלמנטים ברחבי העולם.

אדלשטיין ענה כי "אי ההבנות בין המדינות יכולות היו להימנע, אם היה מתקיים דיון משותף מלכתחילה ולא היו ננקטים צעדים חד צדדיים. כעת אנו נמצאים בסבב נוסף של מחלוקות, אך הפעם אני מקווה שאופן הטיפול יהיה טוב יותר. עלינו לנהוג בכנות בדיונים סביב נושא השואה; במדינות אירופה היו יותר סייענים לנאצים מאשר חסידי אומות עולם, אחרת לא היו מושמדים 6 מיליון יהודים".

אדלשטיין קרא לחברי הפרלמנט לפעול על מנת שמדינותיהם יכירו בירושלים כבירת ישראל ויעבירו את השגרירות אליה.

בתשובה לשאלתו של חבר הפרלמנט הבריטי, איאן אוסטין, על יחסי ישראל והרשות הפלסטינית, אמר אדלשטיין: "אם הייתי צריך להצביע על אדם אחד עליו מוטלת האשמה, היה זה אבו מאזן. הוא פועל על מנת לערער את היחסים".

אוסטין אמר: "אני מתנצל בפני העם בישראל, על העלבון ואי הנעימות כתוצאה מהתבטאויות של חברים במפלגת הלייבור בה אני חבר, אשר כללו הכחשת שואה, השוואה בין מעשי ישראל למעשי הנאצים, קריאות לחרם על ישראל ועוד. זוהי אנטישמיות לשמה. נעשה הכל כדי להיפטר מהרעל הזה במפלגתנו".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.