יו"ר הכנסת: "רבני ערים יקימו בתי דין לגיורים"

יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין מתייחס הבוקר לנושאים הבוערים, מתווה הכותל והפתרונות, סוגיית הגיורים וגם מה הוא מאחל לראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט- האזינו

יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין מתייחס הבוקר לנושא הגיורים, בראיון לתכנית חדש על הבוקר ברדיו "קול ברמה" אומר אדלשטיין  "אף פעם לא הצלחתי להבין מה הבעיה בזה שרבני ערים יקימו בתי דין ויגיירו. אם תתעורר בעיה, נטפל בה נקודתית".

היו"ר מתייחס גם לסוגיית שחרורו המוקדם של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט ומציין כי כ- "מ״מ נשיא המדינה שצריך להתמודד בסוגיות של חנינת אסירים, אז לא יוכל להתייחס לנושא. מאחל לאולמרט רפואה שלימה  ובשאר הנושאים תכריע מערכת המשפט".

בהתייחס לנושא מתווה הכותל אומר אדלשטיין "לא מעניין אותי מתווה כזה או אחר, מה שחשוב זה להרגיע את הרוחות ולחזור לדיון באופן אישי בוודאי שלא אתפלל ברחבה מעורבת ומעולם לא התפללתי במניין שוויוני". אך יחד עם זאת יצא בקריאה להגיע לפתרון הולם שירצה את הצדדים, "עם רצון טוב אפשר למצוא פתרון פוליטי וטכני שירצה את הצדדים וירגיע את יהודי התפוצות".

אם ישנו מאן דהוא שהפרמטרים לבחירות מצידו נשענים על פי דבריו של אדלשטיין הרי שהיום הוא יכול להירגע .לדבריו של יו"ר הכנסת עננים יש וגשם אין. הבחירות אינן באופק, " כרגע אין שום סימן לבחירות. אם כולם ירגיעו את הרוחות, נוכל להמשיך הלאה. אני הייתי מעדיף שהממשלה תעבוד ותשרת את האזרחים ולא תלך לבחירות שוב ושוב".

הראיון המלא – באדיבות רדיו קול ברמה 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.