יו"ר העבודה גבאי:"לחרדים חשוב יותר מצוקת הדיור מחילולי שבת באזורים חילוניים"

"גם כיום מתבצע חילולי שבת בעיר חיפה ובאישורה של הממשלה .בחיפה ישנה תחבורה ציבורית בשבת .כך שלמעשה המפלגות החרדיות היושבות בממשלה שותפות להחלטה זו"

בראיון ל'קול ברמה' חושף יו"ר העבודה החדש אבי גבאי את משנתו הסדורה בנושא גת ומדינה.

גבאי מבקש להדגיש בכל מהלך השיחה שהוא מסורתי ואף "עושה קידוש בשבת" יחד עם זאת גבאי מדגיש שהעומד לנגד עיניו והקו המנחה בסוגיית הדת במדינה היא "תחיה ותן לחיות" ,דהיינו,כל אחד שיכבד את המרחב ותפיסתו של השני.

" יש לי עמדות שלא משתנות. לצד זה שאני מכבד את הדת והמסורת. .אי אפשר לכפות תפיסת עולם אחת על פני תפיסת עולם אחרת". כך לשיטתו של גבאי בנושא הדו קיום בין חרדים לחילוניים.

בעבר כבר התבטא גבאי באופן נחרץ בכך שהוא בעד תחבורה ציבורית בשבת .כעת הוא מחדד את אמירתו: ואומר :"אני בעד תחבורה ציבורית בשבת באזורים חילוניים מובהקים ".

עוד מוסיף על כך גבאי ומפרש את "משנתו הסדורה" בנושא מבחינה חברתית כלכלית :"העדר תחבורה ציבורית בשבת , הינה עוול חברתי. היות וזה פוגע באלו שאין להם כסף. לאלו שיש כסף נוסעים במונית ולאלו שאין להם, אין להם אופציה" ,כך גבאי.

כשנשאל, אם כן, כיצד הוא חותר להגיע לשלטון המדינה, בעוד זוהי השקפתו בנושא שבת, דבר אשר ללא ספק יערער את הסטטוס קוו ויגרום לכך שהמפלגות החרדיות לא יוכלו להשתלב השיב :"
"לרוב החרדים חשוב יותר שנפתור להם את מצוקת הדיור ויוקר המחיה, מאשר שנעסוק בחילול שבת בריכוזים חילוניים מובהקים" .

גבאי ציין עוד עובדה ידועה ,שלפעמים משתכחת .גם כיום מתבצע חילול שבת בעיר חיפה ובאישורה של הממשלה .בחיפה ישנה תחבורה ציבורית בשבת .כך שלמעשה המפלגות החרדיות היושבות בממשלה שותפות להחלטה זו .

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.