יו"ר העבודה שלי יחימוביץ תוקפת את ההתעקשות על "שיוויון בנטל" של בנט ולפיד • "כל בעיותיה של ישראל יפתרו אם יגוייסו יותר חרדים?"

יושבת ראש תנועת העבודה מתייחסת לברית המוזרה בין בנט ללפיד בענין הגיוס לחרדים, ובמייל השבועי אשר נשלח לפעילים היא כותבת: " לא מבינה מדוע נפתלי בנט ויאיר לפיד מתעקשים על חוק השיויון בנטל ולא מוכנים לזוז צעד אחד קדימה ולהתקפל אפילו במעט, "שוויון בנטל? הגענו למצב מופרך שבו, בחסות האחים לפיד–בנט כל בעיותיה של מדינת ישראל – פערים עצומים בין עוני לעושר, התרסקות מעמד הביניים, שלום ובטחון – הכל יפתר אם רק יגוייסו יותר חרדים לצבא. עם תפיסה כלכלית וחברתית מאוד דומה לזו של נתניהו, החיים הפוליטיים נוחים ונעימים יותר כשבחסות ה'שוויון בנטל' אפשר להתעלם כליל ממחוללי אי השוויון הבוטים והקשים ביותר בנטל".

עוד היא אומרת כי בשום אופן לא תיכנס לקואליציה של נתניהו, אלא מפלגת העבודה תנהיג את האופוזיציה כמו שהיא יודעת: "זה על דרך, לא על חרמות. אנחנו ננהיג את האופוזיציה ולא נצטרף לממשלה לא בגלל חרמות ופסילות של אדם או מפלגה או קבוצה, אלא משום שהדרך שלנו אינה פוגשת את הדרך של מרכיב הממשלה – נתניהו. אלה דרכים הפוכות".

"נתניהו מתכוון לקצץ 21 מליארד שקלים, בחינוך, בבריאות, ברווחה ומכין חוק הסדרים מפלצתי ומלא גזרות? אנחנו יודעים שקיצוץ במדינה הוא בטח לא 'הכרחי' כמו שמספרים לנו, אלא להיפך, הורס את המדינה, מפורר את שירותי הבסיס ומרחיק אותם ממי שידו אינה משגת. אנחנו אומרים: לבטל את חוק ההסדרים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.