יו"ר ועדת הפנים: החלטת אונסק"ו בגלל שלא מכבדים את הכותל והשבת

חבר הכנסת דוד אמסלם שמכהן גם כיו"ר ועדת הפנים של הכנסת התבטא הבוקר בדף הפייסבוק שלו בעקבות ההחלטה של אונסק"ו להכיר במדינת ישראל ככוח כובש

חבר הכנסת דוד אמסלם שמכהן גם כיו"ר ועדת הפנים של הכנסת התבטא הבוקר בדף הפייסבוק שלו בעקבות ההחלטה של אונסק"ו להכיר במדינת ישראל ככוח כובש בירושלים ואמר "עם שלא מכבד את המסורת שלו, שלא יתפלא שאונסק"ו קובע שאין לנו קשר להר הבית. חייבים לשמר את הסטטוס קוו בכותל והשבת. זו עמדת רוב מצביעי הליכוד!".

עצם ההתבטאות הזו מלמדת על דעתו של אמסלם לתמוך בחוק השבת שיוגש בקרוב ע"י ראשי המפלגות החרדיות, לטענתו של אמסלם רוב מצביעי הליכוד חושבים כמהו, וכעת כל שנותר הוא לראות מה יחליטו שאר חברי הקואליציה בעניין.

כזכור, לפני מספר ימים החליט הארגון העולמי אונסק"ו להכריז כי מדינת ישראל היא כח כובש בירושלים, ההחלטה התקבלה לאחר הצבעה שהתקיימה בארגון המשתייך לאו"ם.

החלטה זו גררה תגובות רבות בקרב הפוליטיקאים המקומיים, כשהנזעמת ביותר הייתה של ראש הממשלה בניימין נתניהו, שהורה לקזז מיליון דולרים מהסיוע המועבר לאו"ם ע"י ישראל, יתרה מכך במהלך חידון התנ"ך העולמי התבטא ראש הממשלה ואמר "אנחנו כופרים באונסק"ו".

בראיון שקיים אמסלם ביומן הצהריים של קול ברמה תקף את בג"צ ואמר: המצב היום בת"א זה לא הסטטוס קוו שהיה, פרצו אותו ופתחו חנויות בשבת. גם לגויים יש יום חופש. מה בג"צ דחף את עצמו לזה, איך הוא קשור לנושא?

זה אבולוציה, ככה מתפתחים דברים, היום זה בעלי המרכולים ומחר ירצו גם בעלי המאפיות לפתוח בשבת ולאפות לחם טרי. שבת שייכת לליכוד לא פחות מלחרדים. חתם אמסלם.

 

אמסלם התייחס גם להתבוללות ביהדות ארה"ב לאחר שביקר שם לאחרונה ואמר: הייתי בארה"ב ונחרדתי ממה שקורה שם. יש יותר מ -60% נישואי תערובת. הם לא מבינים מה יש להם בכלל עם א"י.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.