יו"ר חברת החשמל:"בכל בית במדינת ישראל, בכל אזור הייצור של החשמל יהיה מקומי"

אני בעד לפתוח את האספקה לתחרות, ובלבד שחברת החשמל תהיה חלק מהתחרות הזאת

בראיון לגלובס יו"ר חברת החשמל יפתח רון-טל טוען כי עד 4 שנים יצרני החשמל הפרטיים ישתלטו על 50% מהשוק :"בכל בית במדינת ישראל, בכל מפעל, בכל אזור – הייצור של החשמל יהיה מקומי, כאשר לא ניתן יהיה לייצר את החשמל המקומי וימוצו הרזרבות המקומיות, יהיו מאגרים אזוריים ואסטרגיים של חשמל, שאותם ננהל באמצעות הרשת החכמה".

רון טל גם התייחס למהפיכת ייצור האנרגיה באמצעות הגז ולגבי התמהיל הנכון :

"לפי מיטב השיפוט שלי זה צריך להיות 50/50. לשם צריך לשאוף. אני אומר את זה בזהירות רבה, כי הכל מותנה ביכולת הפיתוח של האנרגיות המתחדשות. אני צופה שם תנופה גדולה".

אחד מהנושאים שלאורך השנים תפסו כותרות היה מספר העובדים בחברת החשמל בעוד ההנהלה ניסתה לצמצם את מספר העובדים בכדי למקסם את הרוח והתועלת וועדי העובדים כפו על ההנהלה להישאר עם מצבת כוח אדם גדולה יותר .
לדבריו של רונן טל בשנת 2027 כמות כוח האדם בהחלט ישתנה משמעותית :

"אנחנו מדברים על כ-7,000 עובדים קבועים. החברה לא תקרוס, אם כבר היא התייצבה מאוד מבחינה פיננסית, אחרי שאלף עובדים פרשו בשנתיים האחרונות בתנאים בכלל לא רעים. החברה לא רק שלא סבלה מזה פיננסית, אלא בתוצאות שלה יש לראשונה מזה דור ירידה ריאלית בעלויות אחזקת כוח האדם, למרות כל התוספות הקבועות. אנחנו יודעים לעשות את זה, הניהול הפיננסי מאוד שמרני".

גם לגבי התחרות הצפויה רון טל נתן תשובה כנה לגלובס :

"אני בעד לפתוח את האספקה לתחרות, ובלבד שחברת החשמל תהיה חלק מהתחרות הזאת. חברת החשמל ב-2027 תהיה חברה עסקית שתפעל ביעילות הרבה יותר גבוהה. היא בונה את עצמה כחברה בתחרות ולכן מבחינתי, איפה שניתן לפתוח לתחרות צריך לפתוח. ככה זה בייצור וככה זה באספקה. בהולכה זה לא המקרה, זה מונופול טבעי, ובתשתיות החלוקה גם לא, כי אי אפשר להפריד בישראל בין ההולכה לחלוקה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.