יו"ר שדולת הספורט: "ההחלטה מסוכנת לספורט ולדת" (וידאו)

יו"ר שדולת הספורט בכנסת חבר הכנסת מיש עתיד קורא תיגר על החלטת השופטת והשרה מירי רגב וקורא להמשיך לשחק כדורגל בשבתות. "סטטוס קוו של מאה שנים לא ניתן לשנות בדיון משפטי אחד". צפו

סערת השבת בכדורגל לא שוקטת: לאחר שהשופטת פסקה כי אסור יותר לשחק כדורגל ביום השבת, ולאחר ששרת התרבות והספורט מירי רגב בירכה על החלטת בית הדין האזורי לעבודה. ואמרה כי "דברי השופטת מחזקים את הקו שלי בנוגע לאי כפיית משחקים בשבת". מביע את מורת רוחו יו"ר שדולת הספורט בכנסת ח"כ יואל רזבוזוב מיש עתיד מההחלטה.

רזבוזוב כתב בדף הפייסבוק: "סטטוס קוו של מאה שנים לא ניתן לשנות בדיון משפטי אחד. בשעות הקרובות יכנסו אלפי חיילים קרביים לבית הוריהם, יאכלו משהו קטן, ויתחילו את מנוחת סוף השבוע. אחרי ימים ולילות בהם הם הגנו על המדינה שלנו, השבת זו ההזדמנות היחידה עבורם  לצבור כוחות, לבלות, וליהנות מאירועי ספורט. כך, מרגישים גם ההורים העובדים, שכל השבוע ראו את ילדיהם רק בשעות הערב, והנה הגיעה השבת בה הם יוכלו להקדיש להם זמן איכות בתחביב ספורטיבי משותף".

רזבוזוב דורש: "להשיב את המצב לקדמותו ולאפשר את קיום משחקי הכדורגל ביום המנוחה, כפי שהיה במדינת ישראל תמיד. החלטה משפטית נמהרת, שלא רואה את התמונה המלאה מזיקה לספורט הישראלי ומסוכנת לו – היא עלולה לסגור לנו את הספורט כולו. אני מכבד את הספורטאים שומרי המסורת, אבל מהלך קיצוני שכזה, ללא תיאום והידברות עושה עוול לספורט וגם לדת".

רק אמש שמחה מירי רגב על הפסיקה ואמרה: "על פי הנחייתי, עד סוף חודש אוגוסט יוגשו בפניי המלצות הצוות המקצועי לגבי משחקים בשבת". רגב הוסיפה ואמרה לחדשות 2 כי מדובר ב"החלטה היסטורית".

צפו בדברי רגב (באדיבות רשת)

כזכור, שופטת בית הדין לעבודה אריאלה גילצר כץ הטילה אמש פצצה ואמרה: "אם לליגת העל אין היתר העסקה בשבת, לפי החוק אסור לעבוד שם".

מחזור הפתיחה של ליגת העל והליגה הלאומית אמור לצאת לדרך בשבת הקרובה וכעת לא ברור אם תתקיים.

השופטת הציעה פשרה לליגה הלאומית : "המשחק יסתיים לפחות שעה לפני כניסת השבת. לגבי מוצאי שבת, שעה אחרי בהתאמה. זה הפתרון לדעתי אחרת יכול להיות שנצטרך לבטל את המשחק המרכזי".

הדיון עצמו היה סוער והשופטת אריאלה גילצר-כץ הטילה פצצה כשאמרה: "כרגע אין לכם היתר לעבוד בשבת. אתם פועלים בניגוד לחוק. תבקשו משר הכלכלה היתר לכך. אם לליגת העל אין אפילו היתר העסקה בשבת, לפי החוק במדינת ישראל אתם לא יכולים לעבוד בשבת. אני לא אתן לכך הכשר, לא אתן אישור למעשה פלילי".

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.