יושבת ראש לשכת המסחר ישראל-הודו ל'אקטואליק' :באמצעות ההודים, מצליחים לסחור עם מדינות ערב

מדי שנה כ10,000 אנשי עסקים ישראלים , נוסעים להודו בכדי לסחור בתחומים שונים, בהם : יהלומים,חקלאות ופיתוחים טכנולוגיים

לשכת המסחר ישראל-הודו השיקה השבוע שירות און ליין חדש של הכנת מכתב הזמנה אלקטרוני הנדרש כדי לקבל ויזה עסקית לכניסה לישראל.

הפרוצדורה בכדי להזמין אנשי עסקים מהודו היא לשגר לבני שיחם הזמנה, זאת על פי הכללים הישראליים. השירות החדש הופך תהליך זה לקל ופשוט יותר. השירות החדש ניתן בתמיכת משרד החוץ ויקצר את הזמן הנדרש לקבלת ויזה לארץ, ובכך יקדם את הקשרים העסקיים בין ישראל להודו.

בראיון לאקטואליק מסבירה עו"ד ענת ברנשטיין רייך יושבת ראש לשכת המסחר ישראל-הודו, כי באמצעות הפלטפורמה החדשה ניתן יהיה ביתר קלות להזמין אנשי עסקים מהודו לביקורים בישראל, היות ובשיטה הישנה היה סרבול ביורוקרטי לא פשוט ,מחשש לזיופים.
"אנחנו שמחים לתת לאנשי העסקים הישראלים דרך קלה יותר להזמין אנשי עסקים הודיים לארץ" כך אומרת עו"ד ברנשטיין רייך לנוכח השקת הפלטפורמה החדשה.

לדבריה של עו"ד ברנשטיין -רייך לאקטואליק : מדי שנה כ10,000 אנשי עסקים ישראלים , נוסעים להודו בכדי לסחור בתחומים שונים, בהם : יהלומים,חקלאות ופיתוחים טכנולוגיים.

"ההודים יודעים להלך קסמים ביו כל מדינות העולם ללא הבדלי גזע ודת" אומרת עו"ד ברנשטיין- רייך. כך נוצר מצב ,שאיש עסקים הודי, שמבקר בישראל, בסיום ענינו בישראל, יכול בקלות להמריא לאחת ממדינות ערב ולהמשיך בעסקיו, ללא תביעה כלשהי מהצד הערבי שלא לסחור עם ישראל .

את היתרון העסקי הגלום בהודים , מנצלים למסחר, לא מעט חברות ואנשי עסקים ישראלים. כך באמצעות ההודים, מצליחים לשווק טכנולוגיה חדישה ולייצא סחורה נדרשת , גם למדינות ערב ,כאשר ההודים עומדים בתווך, ומסייעים לשני הצדדים.

כשמנסים לכמת את יכולות ההודים שמדינת ישראל רותמת לצרכיה, די אם נתמקד בסדר גודלה של האוכלוסייה .בעוד ישראל מונה כ 8 מיליון איש, הודו מתהדרת בכ 1.3 מיליארד איש .מתוכם כ14% מוסלמים ,שאולי הם חלק מההסבר להכנסת הפנים החמה לה הם זוכים בכל מדינות ערב. למרות שכוח העבודה ההודי אינו זול כבעבר ההודים מתאפיינים עדיין כעובדים מיומנים ובעל מוסר עבודה גבוה.

פלאש 90 נתי שוחט

החשיפה שהודו מסוגלת להעניק לאיש העסקים הישראלי, הוא חסר תקדים בכל קנה מידה לדבריה של עו"ד ברנשטיין-רייך. תרומתם למסחר העולמי, בזכות כשרונם הדיפלומטי לא נסתר מעיני המעצמה הגדולה ביותר ארה"ב.

"גם כאשר חל איסור המסחר עם איראן ,הודו היחידה שקיבלה היתר מארה"ב לרכוש מאיראן נפט",כך לדבריה של עו"ד ענת ברנשטיין-רייך.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.