יחד- מכוונים למטרה מאוחדת ומיוחדת / הראלה ישי

"המערכת הזוגית היא פלא גדול. שני בני אדם, שני יצורים בעלי אופי שונה ותכונות לא בהכרח דומות צריכים לקדם ולהוביל בית. וכל זה ביחד, בשילוב כוחות. הכיצד?

המערכת הזוגית היא פלא גדול. שני בני אדם, שני יצורים בעלי אופי שונה ותכונות לא בהכרח דומות צריכים לקדם ולהוביל בית. לנהל, לכלכל, להביא ילדים, לחנך ועוד רשימת מטלות אין סופית. וכל זה ביחד, בשילוב כוחות. הכיצד?

בפרשתנו מסופר על יעקב אבינו, שיצא מבאר שבע לחרן, לברוח מעשו אחיו, המבקש להורגו ולשאת אישה במצוות אביו ואמו. השמש שוקעת באמצע הדרך ויעקב רוצה ללכת לישון, הוא מחפש על מה להניח את הראש ולבסוף לוקח מ'אבני' המקום ושם מראשותיו.

בלילה הוא חולם חלום ובבוקר, כשכולו מרוגש ומלא התפעלות, הוא לוקח את ה'אבן', הופך אותה למצבה ויוצק עליה שמן. רש"י מסביר מה פשר השינוי מ'אבני' ל'אבן' ומתאר את הדרמה שהתרחשה מאחורי הקלעים: התחילו[האבנים] מריבות זו עם זו, זאת אומרת עלי יניח צדיק את ראשו, וזאת אומרת עלי יניח, מיד עשאן הקדוש ברוך הוא אבן אחת.

האבנים ביקשו כולן לשרת מטרה אחת – כרית ליעקב אבינו. ומיכון שהרצון שלהם היה אמיתי וכנה מיד נעשה להם נס, כל הבליטות, כל השקעים, כל ההבדלים והפערים נעלמו כלא היו. כל האבנים התמזגו והתחברו לאבן אחת – כרית ליעקב אבינו.

אם וכאשר יבינו בני הזוג שחייהם המשותפים צריכים לשרת מטרה מאוחדת, הם לא ירגישו את ההבדלים והפערים, האופי השונה והתכונות שלא בהכרח דומות, יתאחדו ויעשו כולם מקשה אחת לשרת את בניית הבית ולהעמיד אותו על יסודות איתנים ובריאים. כל אחד מבני הזוג ימצא את מקומו, יגלה כיצד הוא יכול להתחבר ולתרום למטרה המשותפת ומשם לממש את עצמו. ואז, כאשר יתגלה שרב המשותף על המפריד, יוכלו בני הזוג להתקדם ביחד, אוהבים ומאוחדים, לממש את מטרותיהם ולבנות את ביתם.

******
הכותבת היא הראלה ישי, שדכנית ותיקה ובעלת רשת משרדי השידוכים דו-לב. www.doo-lev.co.il טלפון: 03-6565000

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.