יחד שבטי ישראל: החלטת מועצות גדולי התורה: עצרת המיליון בז' אדר – תמונות

בשעה זו מתקיים כינוס היסטורי ונדיר במלון "ויז'ניץ – ציפורי קלאס" בבני ברק, כאשר גדולי ישראל מכל החוגים והעדות מתכנסים תחת קורת גג אחת כדי להעביר נחרץ וחד משמעי, כי אין ישראל אומה אלא בתורתה, וכי תורת ישראל היא משוש חיינו ועצם קיומינו, ושום איום בכלא והטלת סנקציות פליליות לא יזיזו ולו לומד תורה אחד מדף הגמרא.

מהחלטות מועצות גדולי התורה הוחלט: "אנו מבקשים מכולם להתכנס לעצרת זעקה ומחאה המונית בהשתתפות רבבות עמך בית ישראל אנשים וטף. התאריכים: או ביום ראשון ר"ח אדר ב' או בתאריך ז' אדר ב".

בכינוס ההיסטורי משתתפים חברי מועצות גדולי התורה של "דגל התורה" ו"אגודת ישראל" וחברי מועצת החכמים של תנועת ש"ס.

19:52

בשעה זו נכנסו הרבנים מרן הגר"ש אוירבאך שדבר השתתפותו פורסם לראשונה ב'קוקר' ,הגר"ש אויערבך התקבל בשירת 'ימים' של עשרות בחורים מהפלג היורשלמי. כמו כן הגיעו הגר"ד כהן, הגרמ"ה הירש, הגר"י זלברשטיין, והאדמו"רים: מגור, באיאן וסאדיגורא וחברי הכנסת מוזס ואייכלר.

מרוב התרגשות של ההמונים, אלפי חרדים מתגודדים בסמוך למלון, הם מנסים להתפרץ לתוך המתחם, הסדרנים לא מצליחים להשתלט על ההמונים.

עוד הגיעו עתה: הגר"ד יפה. הגר"י עדס. הגרמ"צ ברגמן. הגר"מ מאיה. הגר"ד יוסף.  וכן הצטרפו חברי הכנסת ניסים זאב. משה גפני.

20:05

מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן התקבל בשירה אדירה של "ימים על ימי מלך",  הגר"י זלברשטייןהחל כרגע את אמירת פרקי התהילים.

צילומים: מוישי קליין ומשה בן נאים –  חדשות 24 ומשה מזרחי ואבי שיף – קוקר

IMG-20140224-WA0162

את הקריאה לקיום הכינוס יזם מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטינמן שליט"א אשר התבטא בכאב ובדמעות שליש כאשר שמע על ההחלטה בועדת שקד, להטיל סנקציות פליליות על לומדי התורה, כאשר משמעות הדבר היא, הצהרת רישמית של מדינת ישראל, כי לומדי תורה הינם פושעים ועבריינים פליליים, והגדיר צעד זה כנורא ואיום שיש בו חילול ד' שאין כדוגמתו.

 IMG-20140224-WA0024

הכינוס הערב, אשר במהלכו יתקבלו החלטות מפורטות לגבי קיום "עצרת התפילה" ההמונית, הרי ששני הכינוסים החשובים מטרתם לקדש שם שמים, ולהכריז, כי אין לנו שיור רק התורה הזאת, וכל מהות קיומו של עם ישראל הוא בזכות לימוד התורה, כך גם כל זכותינו על אדמת ארץ ישראל נובעת מכוח התורה, ולא משום כוח אחר. "עם ישראל ימשיך להגות בתורה, חרף כל רצונו של ראש הממשלה נתניהו להפוך את לומדי התורה לפושעים".

עשרות כלי תקשורת וצלמים מתגודדים מחוץ למלון ויזניץ, בחצר המלון הוקמו אולפנים ניידים לתחנות 'קול חי ו'קול ברמה'.

התקשורת במקום משה מזרחי חדשות 24
התקשורת במקום משה מזרחי חדשות 24

 

 IMG-20140224-WA0033

דוברי הכינוס ההיסטורי של מועצות גדולי התורה ועצרת התפילה ההמונית (בני רבינוביץ – "דגל התורה", יעקב איזק – "אגודת ישראל" ויעקב בצלאל – ש"ס) ציינו, כי ראש הממשלה שהכריז שהעביר חוק שלא קורע את העם, הרי שעוד לא היה ראש ממשלה בישראל שקרע את העם כמוהו. "למרות כל המסרים וההתחייבויות שנתן נתניהו לגדולי התורה ולחברי הכנסת, הוכח כי נתניהו שיקר במצח נחושה.

IMG-20140224-WA0105

IMG-20140224-WA0097 IMG-20140224-WA0098 IMG-20140224-WA0099 IMG-20140224-WA0100

"אם בעבר עוד היו כאלו שמסיבות שונות התגייסו לצבא, לאור הכרזת המלחמה של נתניהו אשר חבר לחובשי כיפות שהצטרפו אף הם בצורה בוגדנית כדי לחקוק חוק שיהפוך את  לומדי התורה לעבריינים פליליים – הרי גם אלו שעוד חשבו על גיוס, לא יעשו זאת. כולם כאיש אחד ובלב אחד מתייצבים לימין לומדי התורה. נראה את נתניהו הגיבור משליך לכלא אלפי יהודים חרדים רק בגלל ש"פשעם" היחיד הוא לימוד תורה".

כן הדגישו הדוברים, כי בשבוע שעבר ממשלת נתניהו אמרה לא לעולם התורה, לא למסורת יהודית במדינת ישראל, ולכן הערב מתייצבים כל גדולי ישראל מכל העדות והחוגים ומכריזים: כן לתורת ישראל! הערב אין אשכנזים, אין חסידים ואין ספרדים. בחדר אחד ישבו יחדיו כל גדולי ישראל, אלפי שנות לימוד והרבצת תורה שנלמדו במסירות נפש, ודי בעובדה זו להוכיח שעם ישראל כולו כאיש אחד מכריז ואומר: נצח ישראל לא ישקר!".

לדבריהם, אין מדובר בכנס פוליטי ולא במחאה פוליטית. "מדובר בכנס לחיזוק מגיני העם היהודי שהם לומדי התורה. זהו גם כינוס שבו תובע מחאה חריפה נגד ראש הממשלה, על מסכת הונאה מתמשכת שהפגין כלפי גדולי ישראל ונציגי הציבור החרדי. זו תהיה מחאה גדולה נגד כל אותן חובשי כיפות שחברו אף הם מתוך בגידה בערך הקיומי והיסודי ביותר של העם היהודי – לימוד התורה – כדי להפוך את לומדי התורה לפושעים. ממשלות ישראל לדורותיהם, שרי הביטחון לאורך השנים ידעו לשמור על אלו שתורתם אמנותם ומעמדם, אבל ממשלת נתניהו בחרה לפגוע במה שהיה מקובל לאורך כל השנים".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. גזירה היא מלפני שלא תשתכח תורה מלפני עברנו את גלות ספרד אינקוויזיציה אושוויץ נעבור גם את ממשלת הציונים בעז"ה במסי"נ נעבור את הכל

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב