יחידת הדיור שתוכל לסייע להרבה חרדים

בדיון שנערך בוועדת הרפורמות הוצגו התיקונים לחוק פיצול הדירות, ח"כ מקלב: זהו עוד כלי להתמודד עם מצוקת הדיור הקיימת ואותה כולנו חווים יום יום, אין פתרון קסם אבל כשאין ברירה גם פתרון זמני זה יוביל לפתרון {ביוזמת מקלב}

כשאין פתרונות מהותיים באופק פיצול דירות מביא בשורה למחוסרי הדיור: ועדת הרפורמות דנה היום בחוק פיצול הדירות של ח"כ אלי כהן אשר זכה לתמיכת חברי הכנסת של דגל התורה והוגש במטרה לצמצם את המשבר בשוק הדיור. לפי ההצעה, במסגרת פיצול דירה צמודת קרקע ניתן יהיה להוסיף יחידת דיור נוספת אחת בלבד, הצעת החוק תאפשר לבעלי בתים צמודי קרקע לפצל את דירתם לדירה נוספת בהליכים מקוצרים. כל דירה תכלול מטבח, שירותים וכניסה נפרדים.

חבר הכנסת הרב אורי מקלב (יהדות התורה) אשר נרתם למען הנושא ומקדם את החוק אמר בדיון: "מדובר במשימה לאומית, זהו עוד כלי להתמודד עם מצוקת הדיור הקיימת ואותה כולנו חווים יום יום, כשאין פתרונות ממשים ומיידים הזמינות והמידיות שפתרון כזה מייצר יכול להביא בשורה לעשרות זוגות מחוסרי דיור, בזמן שאנחנו הולכים על צעדים דרסטיים כמו מס על דירה שלשיית – אין הצדקה שלא לאשר את פיצול הדירות, כמובן שזה לא פתרון הקסם אך כשאין ברירה גם פתרון זה יוביל לפתרון זמני למצוקת הדיור, אני מקווה אמר מקלב כי אחרי שניווכח שפעולה זו הצליחה נרחיב את החוק גם לכלל הדירות במשק ולא רק לדירות צמודות קרקע, זה תחילתו של תהליך וכמובן לא מה שיביא לפתרון מצוקת הדיור".

בשלטון המקומי התנגדו להצעת החוק, בניר עמדה אשר פרסמו לקראת הישיבה כתבו פורום ה15 שבשלטון המקומי כי הנחת היסוד העומדת בבסיס הצעת החוק בדבר קיומו של מחסור בדירות קטנות בישראל, אינה עולה בקנה אחד עם בדיקות שנעשו בשנים האחרונות באמצעות גופי מחקר שונים, באשר להיקף היצע הדירות הקטנות למול היקף הביקוש להן. לפיכך, ובטרם קידום פתרון חקיקתי בעניין, אנו מציעים לוועדה לקיים בדיקה מעמיקה ומקצועית אשר תבחן האם קיים בכלל פער בין היקף הביקוש לבין היקף ההיצע של דירות קטנות בישראל, ואם קיים פער כזה אז יש לבחון מהם מאפייני אוכלוסיית הביקוש, ובהתאם לכך להציע פתרונות מתאימים.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.