יחימוביץ' חושפת: "הטלפון הראשון של ביבי – היה אלי"

"לא תהיה ממשלת אחדות"? "אפנה קודם לשותפים הטבעיים"? שלי יחימוביץ' מגלה למי רה"מ טילפן מיד עם סגירת הקלפיות. "כמה מנהיג יכול להתעמר בעמו ועדיין עמו בוחר בו שוב ושוב", שאלה יחימוביץ'

בעוד מסע החיזורים של רה"מ אחר המפלגות החרדיות נמשך במלוא העוצמה, מבקשת יו"ר מפלגת 'העבודה' לשעבר, ח"כ שלי יחמוביץ', לתת תזכורת קטנה למי שממהרים להישבות בקסמן של ההצהרות האחרונות של נתניהו.

יחימוביץ' מעידה כי במוצאי הבחירות האחרונות הטלפון הראשון של ראש הממשלה היה דווקא אליה: "אתם יודעים למי נתניהו הרים טלפון ראשון אחרי שהוא נבחר לראשות הממשלה בבחירות האחרונות? אלי, כשעמדתי בראש מפלגת העבודה. ואתם יודעים מי הייתה המפלגה הראשונה שהוא הכניס לקואליציה וחתם איתה הסכם? התנועה בראשות ציפי לבני", אמרה.

כזכור, בראיונות שהעניק נתניהו לתחנות הרדיו החרדיות הוא טען כי מיד אחרי הבחירות בכוונתו לפנות בראש ובראשונה ל"שותפות הטבעיות" (ש"ס, יהדות התורה והבית היהודי) ורק לאחר מכן לשאר המפלגות, כמו כן, נתניהו התחייב כי לא יקים ממשלת אחדות.

באשר למועמד עליו ימליצו החרדים לנשיא אחרי הבחירות טענה יחימוביץ' כי מתבקש מצידם להמליץ על הרצוג. לדבריה "זה הדבר הטבעי והנכון לעשות. כשמדובר באנשים רגילים שקמים בבוקר לעבודה, חוזרים בערב, עובדים נורא קשה ומרוויחים מעט, לאנשים שרוצים כאן קצת שפיות במדינה הזאת, מתינות וסולידריות – הכתובת הנכונה היא להצביע למחנה הציוני".

"כמה אפשר, כמה מנהיג יכול להתעמר בעמו ועדיין עמו בא ובוחר בו שוב ושוב. התובנה הזאת כבר חלחלה, אנשים מבינים שהוא פשוט לא סופר אותם. הוא לא סופר בני אדם רגילים. הוא חי בספירה אחרת, באורח חיים אחר עם תפיסת עולם שלא נוגעת לאנשים רגילים. אני מבטיחה שזו תהיה ממשלה שלא תתעמר בעמה כמו שממשלה בראשות נתניהו התעמרה בכל דרך אפשרית. זו תהיה ממשלה שיהיה בה תמיד ניסיון לפיוס ולהידברות", הוסיפה יחימוביץ'.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. גם אני מתקשה להבין את התמיכה שהחרדים נתנו לממשלת נתניהו אחרי שהוא קיצץ באכזריות את קצבת הילדים בהיותו שר האוצר בממשלת שרון. כבר אז צריך היה לתת לו גט כריתות. לא למדנו את הלקח וכפועל יוצא מכך, הוא לא חשש להמשיך ולפגוע בנו קשות שוב ושוב.

  אני מקווה שהפעם למדנו את הלקח והח"כים החרדים לא ימליצו לנשיא להטיל עליו את הרכבת הממשלה.

  מרדכי |
  הגב
 2. בתור חרדים היא צודקת מה שמפחיד זה ההתרפסות שלהם מול הערבים דבר שלאורך ההסטוריה הוכיח שבזמן השמאל הערבים מחדדים עמדות כדי להיאחז בעמדתם.

  נחמן |
  הגב