יחימוביץ' תוקפת את השתלחותו של לפיד בחרדים: "לא שונה מלפיד האב"

יו"ר האופוזיציה, ח"כ שלי יחימוביץ', תקפה את שר האוצר יאיר לפיד על השתלחותו חסרת הרסן בציבור החרדי: "השתלחות פרועה, מיושנת ומיותרת. אין הבדל בינו לבין אביו"

יו"ר האופוזיציה, ח"כ שלי יחימוביץ', תקפה הבוקר (שלישי) את שר האוצר, יאיר לפיד, שהשתלח אמש בציבור החרדי מעל בימת הכנסת. בראיון לגל"צ תקפה יחימוביץ' את הופעתו אמש של לפיד "עומד שר האוצר, בהופעה הראשונה שלו בכנסת, תוך שהוא מביא תקציב גזירות בלתי נסבל, חמור יותר מכל תקציבי הגזירות של נתניהו, עם חיוך, ובמקום לנמק את החלטותיו הקשות הוא בוחר בהשתלחות פרועה, מיושנת ומיותרת נגד החרדים".

כזכור, אמש הגישו סיעות האופוזיציה הצעות אי אמון בממשלה. שר האוצר הגיע בעצמו להשיב על ההצעות. לפיד אמר כי "אנחנו לא מקבלים יותר הוראות מגפני. נמאס לנו לקבל ממנו הוראות". לפיד הציג נאום אגרסיבי ויהיר שלא מתאים לשר במשלה. (ראו ידיעה נפרדת)

יחימוביץ' הוסיפה ואמרה כי לפיד לא דייק בנתונים שהציג בפני הכנסת. "אני מנהלת מלחמה אידאולוגית. על פניה של המדינה ועל גורלו של מעמד הביינים" אמרה יחימוביץ'. "אני מנהלת מלחמה על העובדה שאחרי ההבטחות על כך שמעמד הביינים לא יהיה הכספומט של המדינה, מגיע יאיר לפיד ומביא "תקציב נתניהו" עם קיצוץ של 18 מיליארד שקלים בחינוך, ברווחה ובבריאות".

כאמור, יחימוביץ' התייחסה לנאומו של לפיד אמש. "הוא עמד אתמול בכנסת, כאשר הוא מביא קיצוץ בלתי נסבל, בהופעה מקוממת ביותר – עומד שר האוצר בהופעה הראשונה שלו תוך שהוא מביא תקציב גזירות בלתי נסבל. חמור יותר מכל תקציבי הגזירות של נתניהו, עם חיוך, ובמקום לנמק את החלטותיו הקשות הוא בוחר בהשתלחות פרועה, מיושנת ומיותרת נגד החרדים. הוא אמר שהגירעון עומד על 35 מילארד שקלים, כאשר שבועיים קודם מפרסם משרדו מסמך פורלי שאומר שהגירעון עומד על 42 מיליארד שקלים וזה הבדל דרמטי".

לדבריה, "כשעומד שר האוצר ואומר שהגירעון הוא 35 מיליארד והמשרד אומר שזה 42 מיליארד, אז אחת משתיים, או שמדובר בשגיאת ענק של לפיד או בורות מאוד מכאיבה. שבעה מיליארד טעות זה כל תקציב ההשכלה הגבוהה, זה כל תקציב בתי החולים וזה פי שלוש מהמשרד החשוב של נפתלי בנט. כמה דמגוגיה אפשר לעטוף בבורות מדהימה" תמהה יחימוביץ'.

כשנשאלה יחימוביץ' על ההבדל בין לפיד האב, שהייתה ידידה טובה שלו, ללפיד הבן, השיבה יחימוביץ' כי "שאין באמת הבדל ביניהם".

על דבריו של לפיד, כי על ההורים שמביאים ילדים לעולם לדאוג לילדיהם ולא הממשלה, אמרה יחימוביץ' כי "זה מביך עד כמה הוא העתק זהה לרטוריקה של נתניהו כשר אוצר ב-2003". יחימוביץ' הזכירה ראיון שערכה עם נתניהו כשר אוצר ב-2003 ואמרה כי "אני זוכרת שהוא אמר בדיוק את מה שלפיד אמר". לדבריה, "ההורות כרוכה באחריות עמוקה, אבל המדינה אחראית לכל ילד שנולד במדינה, אחרת אנחנו נהיה חבורת פראים, מה שכבר קורא במידה רבה כשהחזק מתעשר ומשמין ואחרים ניגפים מאחור. על פי השקפת עולמי המדינה אחראת לכל ילד שמגיח לאוויר העולם".

בנוגע לשיתופם של החרדים בשוק התעסוקה אמרה יחימוביץ' כי "בתכנית הכלכלית שהצגנו יש פרקים שלמים שעוסקים בשילובם של החרדים בעולם התעסוקה. רוב מוחלט של החרדים צמאים להכנס לשוק העבודה. כל מסלול תעסוקה שנפתח במגזר החרדי על ידי המדינה נחטף כמו לחמנית טריות. אנשים לא רוצים להיות עניים, אבל אחריות של הנהגה היא לייצר מסלולי תעסוקה לחרדים ולשלבם בתעסוקה ולא לעמוד מעל בימת הכנסת להסית, להדיח ולקרוא קריאות גנאי". יחימוביץ' הוסיפה ואמרה כי "אני מודה שלנגח את החרדים זה אלקטורלי. בעיני חלק גדול מהאנשים זה מוצא חן".

לטענתה, "בהשתלחות בחרדים אין טעם ולא תכלית וזה לא יפתור את צרותיה של ריקי כהן מחדרה שהולכת לחטוף כזאת מנה מלפיד שאפילו מנתניהו היא לא חטפה".

בהתייחסה לפריימריז בעבודה אמרהיחימוביץ' כי "אתמול שישבנו במליאה ראינו את חברי סיעתו של לפיד מסתכלים עליו בעיני עגל ובהערצה ואמרתי לבוז'י שככה אני רוצה שזה יראה כשאני נואמת בועידה. אני שוקלת באמת להקדים את הפריימריז".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.