יחימוביץ נגד הרצוג: "מפלגת העבודה זוחלת לממשלה רק בשביל תיקים"(וידאו)

ח"כ שלי יחימוביץ' עושה סוף לשמועות סביב דעתה על כניסת מפלגתה לממשלת נתניהו: "זו הצעה שהיה צריך לדחות אותה בבוז כבר מזמן. לצערי זה לא קרה. בשיחות פנימיות הבעתי את עמדתי במלים חדות וחריפות פי כמה ממה שאני כותבת כאן". הרצוג: "לשבת בממשלה בלי להחזיק את ההגה – לא מעניין אותי"

ח"כ שלי יחימוביץ' עושה סוף לשמועות סביב דעתה על כניסת מפלגתה לממשלת נתניהו: "זו הצעה שהיה צריך לדחות אותה בבוז כבר מזמן. לצערי זה לא קרה. בשיחות פנימיות הבעתי את עמדתי במלים חדות וחריפות פי כמה ממה שאני כותבת כאן". הרצוג: "לשבת בממשלה בלי להחזיק את ההגה – לא מעניין אותי".

בדברים שכתבה יחימוביץ לפעיליה נכתב: "זו הצעה שהיה צריך לדחות אותה בבוז כבר מזמן. לצערי זה לא קרה. בשיחות פנימיות הבעתי את עמדתי במלים חדות וחריפות פי כמה ממה שאני כותבת כאן, ובפועל אני פשוט מונעת את השגיאה הזאת", כתבה יחימוביץ'.

"לא מדובר על ממשלת אחדות. מדובר על ממשלת ימין לכל דבר, כשמפלגת העבודה זוחלת אליה בלא תנאי כדי לקבל תיקים וכיבודים. כלום אחד גדול ומהדהד שכל כולו נתפר כדי שלא להרגיז את המפלגה הימנית ביותר בכנסת – הבית היהודי", הוסיפה.

מוקדם יותר התייחס הרצוג לראשונה לדיווחים על מגעים לכניסה לממשלה. בעמוד הפייסבוק שלו כתב יושב ראש המחנה הציוני: "השמועות על פריצת דרך היו מוקדמות. עד לרגע זה לא הונחה בפנינו הצעה הולמת. בשנה האחרונה קיבלתי פניות מידי יום להיכנס לממשלה. לכולן עניתי: לשבת שם בלי להחזיק את ההגה – לא מעניין אותי. אני לא וועדת קישוט." הרצוג לא הציב תנאים מוחשיים לכניסה לממשלה, אלא רק הבהיר כי האפשרות להיפרד מהפלסטינים לשתי מדינות היא הכרחית.

יצויין כי ראש הממשלה נתניהו עצמו רמז על קיומם של מגעים חשאיים לקידום המשא-ומתן המדיני. בסבב שאלות-ותשובות שערך בעמוד הטוויטר שלו לכבוד יום העצמאות, נשאל נתניהו על חידוש תהליך השלום, וענה כך: "אין דבר שאני רוצה בו יותר. אין דבר שאני גם פועל בו בהרבה דברים שאתם לא מכירים, ואולי תשמעו עליהם בהמשך".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.