תרגיל יח"צ של גור או כאב אמיתי?

ברשתות החברתיות התייחסו לגבי תרגיל יחסי הציבור של חסידי גור שהגיעו עם פרחים ועם הרבה רצון טוב לבית העלמין, המתנגדים מסיתים. { הרשת סוערת}

ביום שלאחר הלוויתה של אסתי וינשטיין,חסידת גור לשעבר שהתאבדה, הרשת החברתית סוערת בעקבות האירועים.

הזמר אלי פרדימן התייחס בדף הפייסבוק  לגבי תרגיל יחסי הציבור של  חסידי גור שהגיעו עם פרחים ועם הרבה רצון טוב לבית העלמין, "גם אם חסידי גור עשו אתמול בלוויה תרגיל ביחסי ציבור וגם אם לא גם אם הם הצודקים וגם אם הם הרשעים וגם אם הם גם צודקים וגם רשעים זה ממש לא משנה", כותב פרידמן.

"תהיו רגועים איש לא הולך לעשות חשבון נפש סיפורים כאלו ימשיכו לצוץ ילדים רבים נקרעים בין עולמות וזה עצוב שזה בכלל קורה".

ראש ישיבת גוש עציון הרב אמנון בזק התייחס אף הוא לסיקור המגמתי בתקשורת כנגד המשפחה החרדית, "סיפורה הטרגי של אסתי ויינשטיין ע"ה סופר בתקשורת במעמד צד אחד בלבד, והפך לכתב אישום כלפי החברה החרדית בכלל, וכלפי חסידות 'גור' בפרט. אולם כששומעים גם את הצד השני, מתברר שמדובר בטרגדיה משפחתית כואבת, של אישה שלא יכלה עוד לעשות שקר בנפשה, ושל ילדות שאמן עזבה אותן לפתע, טרגדיה בעלת מאפיינים אוניברסליים שאין בה צדיקים ורשעים, ושאין לאיש יכולת והצדקה לשפוט מרחוק.

הרב בזק כותב עוד כי "אפשר בהחלט לתהות האם החומרות היתירות של חסידות 'גור' בענייני פרישות אינן גורמות לנזק ולסטייה מדרכה של התורה", כשם שאפשר לשאול האם המתירנות המינית בחברה החילונית אכן מהווה ערובה לחיים טובים יותר.

הרב בזק מסיק כי  "שאלות אלו צריכות להיות נידונות לגופן, ולא על גבה של משפחה אומללה, שמי ייתן שאנשיה ימצאו מנוח לנפשם

בדף הפייסבוק של מתנגדי גור, "גור לך" הביאו מכתב בשם חסיד מהמיינסטרים של חסידות גור, בן למשפחה מכובדת ומפורסמת. לדבריו, "ה'תקנות' – לא שוליים בכלל. להיפך. הם מאוד מרכזיים. הם מרכיב מרכזי בסיפור. דווקא חייה האישיים והסיפור האישי שלה לא מעניין. עוד גט רווי לכלוכים".

על גב' ויינשטיין הוא כותב, "אישית לא מעניינת בכלל ציבורית, אבל המסמך שלה הוא עדות, אמינה למדי ותפסיקו לאכול ראש שאינה אמינה, על מבנה התקנות, החברה, השליטה והטירוף שהכתיבו.

"אל תתממו, אל תשקרו, אל תאכלו את עצמכם בפוסט-מודרניזם שדורש מכם להבין חושך". הוא טוען.

לדבריו, "גור משורטטת בספר בידיים רשלניות אך אוטנטיות, כמקום שאין בו כלום! לא זכויות אדם, לא זכויות אזרח, לא חופש, לא חרות, לא דמוקרטיה, לא הנאה מהחיים, דיכוי של כל השאיפות, הרצונות וההנאות של האדם.

לסיום הוא כותב, "אין שיקול דעת בשידוך, אין שיקול דעת במערכת היחסים בין בעל לאישה, אין מערכת יחסים שכזו. סיר לחץ אחד גדול, רוטינה של הריונות, איומים, שליטות, מניפולציות – ותנאים שאנשים חסרי אומץ כופים על עצמם, שהם גרועים מהגרועים שבבתי הכלא במדינות עולם שלישי. רק דעא"ש אולי גרוע מאורח החיים הזה".

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. האיך ייתכן שמיכל ממשרד עורכי דין ברקוביץ יושבת עם אשה שכותבת צוואה ומבינה מה הולך להיות הצעד הבא ולא מדווחת על כך לרשויות המתאימות??????
  היא כותבת בצוואה מפורש!!! שהיא כתבה את הצוואה בעזרתה של עו"ד מיכל…
  יש להקים ועדת חקירה!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  אחת |
  הגב
 2. איך ייתכן שישבה עם אסתי עורכת דין מיכל מהמשרד של ברקוביץ עו"ד וכתבה איתה צוואה???? ידעה שהיא לקראת התאבדות ולא דיווחה לרשויות המתאימות הייתכן?????? פשע!!!!!!!! הרי לכאורה היא היחידה שהיתה שותפה לצעד הזה….. (כפי שמופיע במפורש בצוואה)

  אחת |
  הגב
 3. נשמע 'מוכה'… תראה, גור – לשעבר יקר, יש דרכים לחיות לפי ההלכה נטו, בלי החמרות. ועדיין להשאר יהודי נאמן.
  אסתי ע"ה עברה טלטולי נפש נוראים, שהיו צריכים להיות מטופלים לא בידיהם של אנשי הלל. כי הלל מובילים לנתק מעצמך, משורשיך, מהיסודות שגם אם לא תודה בכך – הם עמודי התווך של נפשך.
  אסתי לא השלימה עם הקרע. מעיון מעמיק במה שכתבה ומעדויות בני משפחתה עליה, אסתי התיסרה לא פחות מעצם הניתוק מאלוקים, מהדרך.
  לך, אח יקר, תעשה שלום בית עם עצמך.

  רעות יוחאי |
  הגב
 4. משהו בהספדה של בתה מוזר המשקפי שמש למעלה כאילו היא בטיול זה נראה יחסי ציבור

  אחד |
  הגב