ייבחן מחדש מעמדו בישראל של פעיל BDS

בעקבות עתירת ארגון שורת הדין: משרד הפנים ידון מחדש בהיתר ויזת העבודה שניתנה לפעיל ה-BDS עומר שאקיר

משרד הפנים הודיע היום (ב') כי יבחן מחדש את מעמדו בישראל של עומר שאקיר – בכיר בארגון זכויות האדם Human Rights Watch, בעקבות עתירה מנהלית שהגיש ארגון שורת הדין לפני מספר חודשים, באמצעות עורכת הדין ניצנה דרשן לייטנר, נגד משרד הפנים.

העתירה הוגשה בבקשה לנמק מדוע החליטו במשרד הפנים לאשר לשאקיר ויזת עבודה לשנה כאשר "ליבת עיסוקו היא פעילות עוינת, עקבית, קשה ושקרית, כנגד מדינת ישראל", כלשון העתירה.

באפריל 2017  נכנס שאקיר לגבולות ישראל וקיבל בנמל התעופה בן גוריון ויזת עבודה לשנה, זאת לאחר שישראל סירבה להנפיק לו אישור עבודה בחודש פברואר האחרון ואף האשימה את ארגונו בעיסוק בתעמולה פלסטינית, תחת מסווה של זכויות אדם.

מחלקת המדינה האמריקאית מתחה ביקורת אז על ההחלטה של ישראל וציינה כי מדובר ב"ארגון זכויות אדם אמין".

שאקיר הגיע לישראל על מנת לכהן מנהל אזורי של "ישראל ופלסטין" בארגון. ביום כניסתו לישראל אמר מנהל התוכנית בארגון Human Rights Watch,  ליין לויון, "אנו מקדמים בברכה את ההזדמנות לעבוד בישראל ובפלסטין, לצד ארגוני זכויות אדם בינלאומיים. הרשויות בישראל לא תמיד מסכימות עם הממצאים שלנו, אבל היום היא נקטה בצעד חשוב לשמירה על עקרון השקיפות" .

עו"ד ניצנה דרשן לייטנר, יו"ר ארגון שורת הדין הבהירה כי "שר הפנים עשה צעד אמיץ שהחליט להזמין את עומר שאקיר לדיון מחודש בעניין ויזת העבודה שלו בישראל ויעשה צעד אמיץ עוד יותר משיבטל לאלתר את ויזת העבודה שלו בישראל. עומאר שאקיר אינו פעיל זכויות אדם אלא פעיל BDS אנטי ישראלי. אסור לממשלת ישראל לחזור ולהעניק לו ויזת עבודה שכל תכליתה תהיה לסייע לו להמשיך בעבודתו נגד ישראל ונגד צה"ל".

"בסופו של דבר אלה החיילים שלנו והצבא שלנו שישלם את המחיר על כניעת הממשלה והם אלה שיואשמו לשווא בפשעי מלחמה. שאקיר הוא פעיל זכויות אדם מזויף, והיום הוא מתחיל לכתוב את העמוד הראשון בדו"ח גולדסטון הבא", אמרה דרשן לייטנר.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.