יין – נקודת התורפה של המסעדות הישראליות

המסעדות הישראליות עברו כברת דרך ארוכה מהשיממון הקולינרי שאפיין אותן בשנות ה-80. כיום ישראל נחשבת בעיני רבים בעולם לבירת גורמה ולארץ המציעה שילוב מיוחד של טעמים ומאכלים מכל רחבי העולם. עם זאת, נקודת תורפה שנראה וחוזרת על עצמה ברבות מהמסעדות הישראליות היא מבחר היינות שמציעים לסועדים, כאשר במסעדות רבות מדובר או בקומץ יינות או ביינות שאינם ברמה הגבוהה ביותר. דוגמא מובהקת לכך הוא תפקיד הסומלייה, מלצר יינות, אשר בארץ כלל אינו מפותח ובעולם נחשב לתפקיד מפתח בכל מסעדה המכבדת את עצמה.

הפתרון – מקרר אינטגרלי ליין

בכדי להתגבר על מכשול היינות הרי שהמסעדנים בארץ צריכים לעבור שינוי מחשבתי, המתחיל ראשית כל בהתאמה לוגיסטית של המסעדה לכך שתוכל להגיש יין איכותי. הדבר מתחיל כמובן במרתף יינות משובח ובהקפדה על מבחר יינות גדול ואיכותי. אך בנוסף יש גם לדאוג לשמירה על היין בטמפרטורה נכונה וכאן בדיוק נכנס לתמונה מקרר אינטגרלי ליין. מקרר אינטגרלי יכול לשבת במקומות שונים במסעדה, מוסתר מעיני הסועדים מכיוון שהוא מובנה בארון וכך להקל על השירות ולענות על הצורך הלוגיסטי של אחזקת היין בטמפרטורה הנכונה. המקרר אכן נותן מענה מצוין לכל מסעדן הרוצה לשדרג את איכות הגשת היין במסעדתו.

על מה להקפיד כאשר קונים מקרר ליין?

כאשר ניגשים לקנייה של כל מוצר יש להגדיר תחילה מה הם הצרכים שלנו מאותו מוצר, במובן זה מקרר אינטגרלי ליין אינו יוצא מן הכלל ויש להקפיד להגדיר מה אנו רוצים ממנו. לצד הגדרת המטרה עליה אנחנו רוצים שהמקרר ייענה אנו צריכים לתכנן מראש היכן המקרר יישב. מכיוון שמדובר במסעדה הרי שהוא צריך להשתלב מבחינה דקורטיבית במבנה המסעדה ולענות על הצרכים העיצוביים שלה. לא פחות חשוב מכך היא העובדה שהמקרר צריך להיות נגיש ונוח למלצרים ולמלצרי היין ויש להקפיד על כך כי כאשר ניגשים הלה אליו הדבר לא יפריע לסועדים ולחוויית האכילה שלהם. תארו לכם  כי בכדי להוציא בקבוק יין יצטרך הסועד לקום ממושבו ותבינו מה המשמעות של הצבה נכונה של מקררי היין.

זכרו מסעדה טובה אינה רק אוכל טוב

חשוב שנזכור ונדגיש כי כאשר סועד מגיע לארוחה במסעדה הוא אינו מצפה לקבל רק את האוכל הטוב ביותר אלא גם את השירות הטוב ביותר. בישראל במובן זה אין תרבות אוכל כמו בצרפת שם האוכל עילאי אך השירות מתחת לכל ביקורת, אלא תרבות האוכל כאן דומה יותר לזו שבארה"ב ובאנגליה שם השירות והחוויה חשובים לא פחות מהטעמים. זוהי סיבה נוספת מדוע מקרר אינטגרלי ליין כה חשוב וצריך להיות מרכיב מרכזי בכל מסעדה המכבדת את עצמה. לאור סגולותיו של המקרר והעובדה שהוא הולך ונהיה נפוץ ביותר ויותר מסעדות הרי מסעדה שלא תחזיק באחד כזה תישאר מאחור ולאט לאט תאבד את קהל לקוחותיה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.