ייעוץ לפני לקיחת משכנתא

כל אדם אשר זקוק להלוואת משכנתא, חייב לבצע לא מעט פעולות בטרם יקבל את ההלוואה מהבנק. ישנם שלבים רבים לתהליך הארוך הזה – בדיקה באשר להון העצמי שלכם, בירור לגבי גובה המשכנתא שתזדקקו לה, בדיקה לגבי המסלולים השונים, וכמובן – פנייה למספר בנקים על מנת לקבל הצעות שונות. הפנייה למספר בנקים היא חשובה מאוד, וזאת מכיוון שחשוב לבצע סקר שוק מקיף ולהשוות בין ההצעות השונות. בנוסף, כל אדם המבקש הלוואת משכנתא, צריך לדעת גם כיצד לחשב את גובה ההחזר החודשי הצפוי לו. עוד על נושא חשוב זה בכתבה הבאה.

בצעו סקר שוק מקיף!
על מנת לקבל את ההצעה הטובה ביותר עבורכם, חשוב מאוד להשוות הצעות של מספר בנקים. יש חשיבות רבה לגובה הריבית של המשכנתא שלכם, לתמהיל המסלולים, למשך תקופת ההחזר ועוד. לכן, הצעה של בנק אחד בלבד איננה מספיקה על מנת לבחור בבנק ממנו תבקשו את ההלוואה. כמובן שיועץ משכנתאות איכותי ואמין יוכל לסייע לכם לאתר את ההצעה הטובה ביותר עבורכם, אך על מנת להשוות בין כמה הצעות, חייבים ליצור קשר עם לפחות 3 בנקים ורצוי אפילו יותר. כיום, בעידן האינטרנט אפשר פשוט להיכנס לאתרי האינטרנט של הבנקים, ולקבל מידע רב. ניתן גם להשאיר פרטים באתרי הבנקים ולבקש שיצרו עמכם קשר. לאחר שיוצרים קשר עם מספר בנקים, חשוב להיות אסרטיביים, להפגין ביטחון, להשיג כמה שיותר מידע, וכך לנסות להשיג את ההצעה הטובה ביותר. ומהי הצעה הטובה ביותר? הצעה בה הריבית היא נמוכה ככל האפשר, המסלולים הם מגוונים, תקופת ההחזר היא גמישה, וכמובן – העמלות והקנסות הם מינימליים. רק באמצעות משא ומתן קשוח מול כמה בנקים במקביל, תוכלו להשיג את ההצעה המתאימה לכם ביותר, שהיא לרוב תהיה גם ההצעה הזולה והמשתלמת ביותר.

כיצד תחשבו בצורה נכונה את גובה ההחזר?
חשוב לזכור כי גם לאחר שביצעתם סקר שוק מקיף וקיבלתם הצעות מכמה בנקים, לא הסתיים התהליך הארוך. חשוב מאוד לברר מראש מה יהיה ההחזר החודשי שלכם, על מנת שתוכלו לשער אם תעמדו בו. על מנת לחשב באופן כמעט מדוייק את ההחזר, תוכלו להיעזר בכלי הנקרא מחשבון משכנתא. באמצעות מחשבוני משכנתא (לדוגמא זה), תוכלו להזין את הנתונים של ההלוואה שלכם ולחשב בקלות כמה תצטרכו להחזיר בכל חודש. חשוב להזין בצורה נכונה את גובה המשכנתא, תקופת ההחזר, המסלולים השונים, גובה הריבית ונתונים נוספים, ובלחיצת כפתור תוכלו לברר מה יהיה ההחזר החודשי שלכם. המדובר כמובן בהערכה בלבד על סמך הנתונים שתזינו, אך חשוב לזכור כי כל שינוי בנתונים ישנה גם את גובה ההחזר. מלבד גובה ההחזר חשוב להיות בקיאים גם במושגים הבסיסיים של עולם המשכנתאות, ואין ספק כי יועץ משכנתא איכותי יוכל לסייע לכם בכך ולהסביר לכם את המושגים המרכזיים שחשוב להכיר (ריבית, מדד, לוח שפיצר, פריים ועוד). בתחום המשכנתאות, ככל שיהיה לכם ידע רב יותר, כך תוכלו להבין מה "עומד" מולכם, ויהיה קשה יותר לנצל את חוסר הידע שלכם. ידע הוא כוח בכל תחום, ובוודאי בתחום חשוב ותחרותי זה.

לסיכום, כל מי ששוקל לקחת הלוואת משכנתא חייב לנקוט בכמה צעדים חשובים ובהם התייעצות עם יועצים בתחום, השוואה בין הצעות של מספר בנקים וכמובן גם בירור על אודות ההחזר החודשי הצפוי לכם. כך תוכלו להשיג את המשכנתא המתאימה לכם ביותר, בתנאים הנוחים ביותר ובמסלולים המתאימים להכנסה שלכם.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.