ייעוץ סביבתי – ככה שומרים על איכות הסביבה

כיום ארגונים וחברות ענק בארץ ובעולם חרטו על דגלם את נושא השמירה על איכות הסביבה כדי לשמור על כדור הארץ בו אנו חיים וכמובן על בריאותנו, עם השנים נוכחו לדעת שכל הפסולת המושלכת לתוך מאגרים, בורות, מטמנות, בין אם אלו רכבים לאחר תאונות או לאחר גריטה, הטמנת פסולת צבאית, דישון האדמה בכימיקלים שונים, דליפות בתשתיות או במכלים המכילים דלקים שונים, מדובר בזיהום אזורים שלמים של קרקעות, זיהום של מי התהום שלנו, פסולת מזוהמת נמצאת בשיירי רעלים הנפלטים לאוויר אותו אנו נושמים ומים מזוהמים משקים את האוכל אותו אנו אוכלים. המגמה הירוקה המתחוללת בארץ ובעולם והבדיקות הקפדניות בנושא כולל ארגונים ירוקים למיניהם אשר נאבקים בכל כוחם ובכל דרך אפשרית במפעלים השונים החשודים כמזהמים, הביאו למסקנה שאין מנוס וחייבים להתייעל ולמצוא פתרונות לכל הפסולת המזהמת. כמו כן, נושא המחזור הינו נושא "בוער" בקרב חברות וארגונים שונים כחלק אינטגרלי משיטת עבודתם תוך מתן דגש על שמירת איכות הסביבה ושמירת כדור הארץ.

אחת הבעיות שציינו ובין החמורות ביותר כתוצאה מכל הפסולת המזהמת הינה זיהום הקרקע.

ישנן קרקעות רבות  בארץ המיועדות לבניה בין אם מדובר בקרקע למגורים או קרקע למסחר אשר הינן קרקעות מזוהמות או חשודות כמזוהמות, קרקעות אלה מסוכנות ומסכנות חיי אדם, ישנן קרקעות אשר הגזים הנפלטים מהם רעילים ואף מסרטנים ולכן בנייה על קרקע כזו היא אסורה בהחלט.

חברות בנייה אשר מייעדות את הפרויקטים שלהם ליישום על קרקעות החשודות כקרקעות מזוהמות מחויבות בטיהור הקרקע, מה גם שהצורך בבדיקת הקרקע כדאי בכל מקרה לפני תחילת ביצוע פרויקט על מנת למזער הוצאות נוספות אשר עלולות להפוך את הפרויקט ללא כדאי.

הדרך הטובה ביותר לייעל את המפעל או הארגון ולערוך שינוי מהותי למען הפיכתם לידידותיים לסביבה וגם לבדוק כדאיות הקמת פרויקטים על קרקע מסוימת היא להיוועץ ביועץ סביבתי.

ליועץ הסביבתי יש את כל הנתונים והיכולת האקדמאית על מנת להעריך את המצב, הוא מכיר את כל החוקים והעדכונים האחרונים של המשרד לאיכות הסביבה, מתמצא בכל השיטות היעילות ביותר לשמירה על איכות הסביבה ובאפשרותו לחסוך לכל עסק ממון רב המושקע לשווא בניסיונות  ובבדיקות מיותרות.  יועץ הסביבתי מכין סקרים לאפיון זיהומי קרקע ומי תהום ובהתאם לכך בונה תכניות שיקום לקרקעות ולמי התהום המזוהמים, בונה תכניות חלופות ומשקמות למפעלים.

בדיקות סביבתיות במקרה של קרקע מזוהמת

סקר היסטורי– כשמו כן הוא, בדיקת היסטוריית הקרקע, למה הקרקע משמשת כיום ולמה שימשה בעבר, תפקידו של יועץ סביבתי הינו למפות את שימושי הקרקע במטרה לשלול שימוש אשר עשוי היה לגרום לזיהומה של הקרקע. על מנת להשלים סקר זה מתבצעת בדיקה של תיקי המבנים, נסחי הטאבו ומסמכים היסטוריים היכולים להעיד על עברו של השטח. כמו כן, מתקיים סיור שטח על מנת לזהות תשתיות העלולות לזהם, זיהוי כתמים בקרקע אשר עלולים להעיד על זיהום, כל אלה נכנסים למערכת שיקולים אשר יצביעו על פוטנציאל זיהום הקרקע, קבלת החלטות על המשך התהליך בבדיקה השנייה  בדיקת סקר קרקע– תכנית בדיקת סקר קרקע חייבת להיות מאושרת ע"י המשרד להגנת הסביבה ו/או היחידה הסביבתי האזורית.  הבדיקה כוללת קידוחים בקרקע ובדיקות מעבדה של רעלים וגזים למיניהם בקרקע עצמה.

מומלץ לקדם את סקר הקרקע ככל הניתן על מנת  להעריך את הטיפול בקרקע במידה והקרקע נמצאה מזוהמת.

לאחר בדיקות אלה, מחליטים על שיטת פעולה לטיהור הקרקע(ישנן מספר שיטות) על פי הצורך, תקציב וכיו"ב.

למידע נוסף הנכם מוזמנים לקרוא באתר החברה של ווינדקס – ייעוץ סביבתי.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.