"ייצוג פוליטי או שנפרוש מש"ס": המבחן של דרעי מול הרבנים הספרדים

אחרי אור החיים גם הגאון הרב חיים רבי שליט"א הודיע למקורביו על כך שהוא דורש ייצוג פוליטי בעיריית חולון, האם דרעי יצטרך לתמרן ולרצות את כל הרבנים שנלחמים ונאבקים לייצוג ברשויות?

יו"ר שס אריה דרעי נמצא בימים אלו בצומת דרכים לא פשוטה, הן במישור הפוליטי, והן במישור המונציפלי. שלא לדבר על כך שעל כתפיו רובצת עננה משפטית כבדת משקל שאמורה להגיע להכרעה כבר בימים הקרובים בכל הנוגע להתנהלותו מול רשויות המס. גם אם נניח, ודרעי צולח את המסוכה המשפטית בשן ועין, ומדלג מעל המהמורות, הוא יצטרך לדעת לתמרן לא פחות טוב גם במישור המונציפלי שם אורבים לו מכל עבר, גופים, רבנים, ועסקנים שדורשים את המלוכה והנחלה.

לאחר שבשבוע שעבר פורסם בכיכר השבת כי מקורבי הרב הגאון רבי ראובן אלבז שיגרו איום לפיו אם לא יקבלו ייצוג פוליטי ברשויות המקומיות, יורה לפרוש מש"ס, כעת גם הגאון הרב חיים רבי שליט"א הודיע למקורביו על כך שהוא דורש ייצוג פוליטי בעיריית חולון.

הגאון הרב חיים רבי שליט"א הודיע במהלך השבת כי הוא מתכוון להכניס נציגים חדשים לעירייה. לעת עתה לא ברור האם הרב רבי, שנחשב לאחר ממנהיגי הרבנים הספרדים בחולון, מתכוון לפתוח מפלגה חדשה, או להצטרף למפלגה קיימת – כפי שעשו והצהירו על כך מספר רבנים חשובים ממייסדי התנועה, כגון הגאון דניאל זר, הגאון הרב מאיר מאזוז, הרב אלבז ועוד.

כידוע, על פי הודעת משרד הפנים בעוד כמאה חמישים יום הבחירות לרשות המקומית 30.10.18 וכבר בחודש הקרוב צריך להגיש את הרשימות של המפלגות החדשות ואו את רשימת המעומדים למפלגות הקיימות,כשהדד ליין הינו ב- 27.8.18.

בסביבתו של הרב מספרים לאקטואליק כי על פניו נראה שמדובר במשבר עמוק בין הגאון הרב חיים רבי לבין יו"ר התנועה השר אריה דרעי, דרעי שכונה בעבר "הפטרון של הישיבה", אינו בקשר ישיר עם הרב, ומי שמנסה לתווך בניהם וליישר את ההדורים הוא יו"ר הסיעה הרב יואב בן צור.

הרב חיים רבי – צילום: יוטיוב

לאחרונה התקיימה בעיר חולון כנס רבנים לקראת הבחירות המדבר בעד עצמו, הרוח הפוליטית החדשה המנשבת בעיר היא בין הגאון אברהם יוסף (לשעבר רב העיר שהורשע בפלילים והודח מתפקידו) לעומת הרבנים הוותיקים הגאון הרב רבי והגאון הרב מוגרבי והגאון שעשוע, גיסו של השר לשעבר הרב אליהו ישי.

לא ברור, האם הגיעו הרבנים להסכמה לרענן את הנציגים בעיר, או להוסיף חדשים לרשימה, אך המשבר החדש משנה את כללי המשחק.

נציין, שכיום העיר חולון מצויה בתנופה של גידול אוכלוסיה חרדית דתית ומסורתית, כאשר בקדנציה הנוכחית לתנועה ש"ס בחולון יש חמישה נציגים וסגן ראש עיר, שהצפי לגידול של עוד שנים נוספים בקדנציה הקרובה, לפחות.

5 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. דרעי או

  תדעו הכל חולף אבל הכל נכתב בספר וכו ולכן כל מי שכותב נוכל או שקרן על כל יהודי בסוף זה נשכח אבל לזמן שתגיע לעולם העליון יראו לך הכל….ואוי לכל האתרים שנותנים במה ללשון הרע….לדעתי אין להם תיקון אולי דרך ספר טהרת הקודש של קדושנו רבי אהרן ראטה זצל

  אורי |
  הגב
 2. רק לא דרעי היזהרו מהנוכל הזה

  היזהרו אל תהיו טמבלים

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. הרב חיים אולי לא מרוצה מזברלו - אבל הוא מרוצה מאוד מדרעי!

  ככה שאין סיבה שהוא יפתח מפלגה
  פשוט הוא יאמר לדרעי מה הוא רוצה
  ובטוח שדרעי ישמח לשמוע לו

  יחזקאל |
  הגב
 4. זה רק משפחתו הבזויה של אלי ישי ממציאה את הסיפורים הנל

  כי משפחת שעשוע מאיימת שיפתחו מפלגה פחחח ימש להם 20 קולות

  דוד |
  הגב
 5. תלמדו מהאשכנזים אין דברים כאלה

  ראיתם איזה רב אשכנזי שמאיים תנו נציג או שנפרוש. כל מי ששייך לאגודה ודגל התורה שם. מי שלא לא.

  יואל |
  הגב