יישור שיניים – אלו שיטות קיימות

החיוך שלנו הוא דבר שכולם מסתכלים עליו ולכן  כל אחד רוצה שהחיוך שלו יהיה מושלם. ישנן שיטות שונות שמאפשרות ליהנות ממראה זה והן לא חייבות להיות באמצעות סמכי מתכת.

יישור לינגואלי

יישור לינגואלי הוא יישור שיניים שמתבצע באמצעות שימוש בגשר פנימי. המטרה של היישור במקרה זה היא למנוע נזק עתידי בשל מבנה השיניים בלי להשתמש בגשר מתכתי הנראה לעין. היתרון הגדול ביותר של יישור לינגואלי הוא שהגשר אינו נראה לעין (כיוון שהוא נמצא באזור הפנימי של השיניים). כיוון שאנשים רבים (ובניהם ילדים ומבוגרים) מרגישים אי נוחות ללכת עם גשר סמכי מתכת הם עלולים לוותר על יישור השיניים, אך כאן מדובר בפתרון אסתטי שלא דורש התפשרות על מראה לא מחמיא לטווח הקצר.

יישור ללא גשר

יישור שיניים ללא גשר נקרא גם יישור אינביזליין. בשיטה זו לא משתמשים בגשר על השיניים אלא במישרי שיניים שקופים המתלבשים על השיניים בהתאמה אישית ומבצעים שינוי של המבנה בהדרגה. בשיטה זו מחליפים את המישרים מדי שבועיים וזאת כדי לקבל את התוצאה הרצויה. ביישור זה המטופל יכול ליהנות ממראה שיניים ישר מושלם בלי להרגיש אי נעימות כמו בגשר מסמכי מתכת. היתרון של שיטה זו היא ביכולת לבחור אלו כוחות להפעיל על השיניים ומתי לבצע שינויים והחיסרון הוא הצורך להגיע לבדיקה מדי שבועיים.

גשר שקוף

השימוש בגשר שקוף דומה לגשר המתכת אך בהבדל אחד, הוא שקוף או בצבע השיניים. מבחינת הנחת הגשר והפעולה שהוא מבצע את אותה פעולה, רק שמי שלא מודע לקיום שלו לא יוכל לשים לב אליו. החיסרון של שיטה זו היא שישנם אנשים שלא יכולים לשים את הגשר בשל רגישות ואז השיטות האחרות יתאימו להם יותר.

יישור בעזרת סמכי מתכת

אחת מהשיטות הישנות והמוכרות ביותר ליישור השיניים נעשית באמצעות סמכי מתכת. השימוש בשיטה זו נחשב למוצלח והוא מתאים לשלל בעיות וגם כשאי אפשר לבצע יישור ללא גשר או באמצעות גשר שקוף. שיטה זו נחשבת ליעילה מאד ואף על פי שלאורך תקופת השימוש רואים את הגשר התוצאה בטווח הרחב מרשימה מאד ומאפשרת לחוש ביטחון מלא.

קבלת ההחלטה כיצד לעשות יישור של חלל הפה

את יישור השיניים מבצע אורתודנט שהוא רופא שיניים שעבר התמחות בתחום יישור השיניים. כדי לבחור את הדרך הטובה ביותר לבצע יישור שיניים ירצה רופא השיניים לבצע קודם כול בחינה של חלל הפה ומצב השיניים. כדי לקבל את התמונה המלאה יבקש רופא השיניים לבצע הדמיות שונות (כאשר ישנם רופאי שיניים שיכולים לבצע את הצילומים אצלם במרפאה ויש שלא מחזיקים בציוד המתאים ולכן ישלחו את הנבדק לצילומים במכון חיצוני).

לאחר שיש לרופא השיניים את כל ההדמיות הנדרשות לו הוא יכול להתחיל לתכנן את תהליך היישור, לבצע תבנית יציקה של השיניים שלפיה יבוצע היישור.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. כל הכבוד! זוהי בדיוק תמונה לאתר חרדי!!!!!!!!
    בושה וחרפה

    מזעזע |
    הגב