"יכולות להיות בחירות כל רגע"

כחלון העניק ראיון ל'פגוש את העיתונות' בו התייחס להישג של אבי גבאי שפרש מכולנו, למצב הדיור בארץ, ולבחירות הקרבות. צפו

שר האוצר משה כחלון העניק ראיון ל'פגוש את העיתונות' שנערך לפני כניסת השבת ושודר הערב (שבת) בו התייחס להישג של אבי גבאי שפרש מכולנו, למצב הדיור בארץ, ועל העלייה בסקרים.


"אני עובד עם ראש הממשלה ויש לנו הרבה דברים לעשות ביחד", אמר כחלון  בראיון לחדשות לרינה מצליח 2. "אבל אין ספק שנושא התאגיד היה נושא כבד עבורי. אני מכהן כשר אוצר שנתיים ואני חושב שדחפנו את המשק, מצאנו פתרונות לזוגות הצעירים, קידמנו את תוכנית 'נטו משפחה' – ואז הגיע הנושא של התאגיד ופתאום על דבר שבעיניי זוטר כמעט הגענו לבחירות".

כחלון התייחס לקמפיין החוצות: "ראיתי שאנחנו עוד דקה בבחירות ועל הרקע הזה אני כבר במקום אחר: אני כבר לא מאמין לשום דבר ואני חושב שיכולות להיות בחירות כל רגע ולא צריכה להיות סיבה מיוחדת למערכת בחירות".

כשנשאל על הפעם האחרונה ששוחח עם נתניהו, השיב כחלון: "לא דיברתי איתו בטלפון אני חושב חצי שנה, מאז נושא התאגיד". עוד הבהיר שר האוצר כי הוא מעולם לא התקשר לנתניהו, אך הבהיר כי לא מדובר בנתק. "אנחנו נפגשים בישיבות ממשלה, ראשי מפלגות וקבינט".

על הטענות שמחירי הדירות לא ירדו השיב כחלון: "השוק עצר, זה לא מה שהיה", הבהיר "כל שנה עד כה המחירים עלו ב-10 אחוזים. עכשיו אנחנו מדברים על הצטננות. כלומר המחירים לא עלו ב-10%, לא ב-2% וגם לא באחוז".

מה שחשוב כאן אלו הזוגות הצעירים, הם לא יכלו להגיע לדירה", הדגיש כחלון. "היום יש 11 אלף שכבר קיבלו דירה או נמצאים בתהליכי בנייה. עוד 15 אלף זוגות צעירים יקבלו ב-14.8 הודעה על זכייה ואחר כך עוד 15 אלף. אנחנו לא עוצרים לרגע".

כחלון האשים בראיון את הבנקים שלא רוצים שהמחירים יירדו. "הבנקים לא מעוניינים שמחירי הדירות יירדו כי הם נתנו אשראי ושפכו מיליארדים. הקבלנים, שכבר תמחרו מחירים והתחילו לדמיין רווח, לא רוצים שהמחירים יירדו כי בסוף זה פוגע בהם. כף גם המוסדות שמושקעים בנדל"ן".

על ההישג של גבאי בעבודה אמר כחלון: "אני לא מחלק ציונים לאף אחד, אנחנו ממשלה מתפקדת. זו ממשלה שעובדת. העסק עובד טוב, גם אם יש אתגרים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.