"ילדים גדלים בקריית שמונה ובנהריה בלי אזעקות"

הרמטכ"ל, רב-אלוף גדי אייזנקוט נאם היום ביום העיון 'בשבילם', לזכרם של נופלי מלחמת לבנון השנייה, ופירט על הישגי המלחמה.

 

הרמטכ"ל, רב-אלוף גדי אייזנקוט נאם היום ביום העיון 'בשבילם', לזכרם של נופלי מלחמת לבנון השנייה.

 

"ארגון חיזבאללה ספג מכה לא פשוטה מבחינתו, כ-1300-1400 הרוגים, פגיעה קשה מאד בתשתיות של הארגון, כשהמלחמה מסתיימת בזה שצה"ל נמצא בטווח של כ-14 ועד 7 קילומטרים בתוך לבנון", אמר – בהתייחסותו למלחמת לבנון השנייה. "בפרספקטיבה של 11 שנים, ארגון חיזבאללה התעצם במבחן היכולת, למרות שהוא במורכבות גדולה מאד. מצד שני, הצפון חווה 11 שנים שלא היו כדוגמתם מאז קום המדינה. ילדים גדלים בקריית שמונה ובנהריה בלי אזעקות, בלי פיצוצים של קטיושות וחדירות של מחבלים לישובים, מציאות שאפיינה את הצפון עשרות שנים.

 

מתוך הכרת העוצמה, אני יכול להגיד שבמאזן האסטרטגי של מדינת ישראל וביחסי העוצמה שלנו מול האויבים שלנו במעגל הראשון בכלל ובחזית לבנון בפרט, צה"ל הוא צבא חזק, עוצמתי, שיש לו יתרון מוחלט על אויביו".

 

 

הרמטכ"ל התייחס בדבריו, בין היתר, למציאות הנוכחית באזור הצפון ואמר: "ארגון חיזבאללה נמצא במציאות אסטרטגית מורכבת מאד, שליש מהארגון היום נלחם בעיקר בסוריה, אבל גם בעיראק ובתימן. הארגון איבד 1700 מאנשיו במהלך שלוש שנים, קרוב ל-7,000 פצועים, ויש לו בעיות לא פשוטות בלחימה. מנגד, הוא רוכש ניסיון בלחימה, שממנו אנחנו לא מתעלמים, לצד בעיות תקציביות קשות, בעיות מורליות קשות וההבנה שהארגון הזה איבד את שני מפקדיו בשבע-שמונה שנים האחרונות. האחד זה עימאד מורנייה, שנהרג בדמשק ומפקד חיזבאללה שנרצח לפני שנה על ידי הממונים שלו, עד כמה שאנחנו יודעים וכמו שאמרתי יש לנו תמונת מודיעין טובה.

 

אייזנקוט סיכם את דבריו והוסיף: "הארגון נמצא במציאות לא פשוטה, הוא נמצא בלחימה בסוריה, ואנחנו לא נותנים לזה לתעתע, אנחנו מתעדפים את חזית הצפון ואת ארגון חיזבאללה בסדר העדיפויות הגבוה ביותר של צה"ל. יש גם תוכנית הגנתית, גם תוכנית התקפית וגם מוכנות גבוהה מאד".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.