זעזוע! ילדים והוריהם שמחו: "טוב שהרביצו להרב שטינמן" – ומה היתה תגובת מרן על התקיפה?

לא להאמין אבל ההסתה נגד מנהיג הדור מרן הגראי"ל שטינמן מצד אנשים שונים גרמו לאירוע התקיפה המחריד של מרן הגראי"ל, אבל מתברר כי גם צעירי הצאן מושפעים מההסתה שמתנהלת נגד מרן הרב שטינמן, כמו שמספר לקוקר יהודי ממודיעין עילית, על בנו שחזר בבהלה מהתלמוד תורה בה הוא לומד, שבו לומדים מכל הפלגים הליטאים, וסיפר: "ילד מכיתה ח' אמר לילדים ש'טוב שהרביצו להרב שטינמן'".

הורים שהזדעזעו מדברי הילד החליטו לחייג להורי הילד שפער פיו נגד גדול הדור וסיפרו להם על מעללי בנם, אך בתגובה הם נענו ללא בושה: "נכון, זה מה שהוא שמע בבית".

קודם התקיפה נערך דיון מורכב אצל מרן הגר"ח האם להוציא ילדים מבית הספר שהוריהם הצביעו זך, אך הגר"ח אמר שמרן הגראי"ל יאלץ להכריע בכך, "ההערכה היא שהוא לא יסכים לכך", אומר אחד מבני ביתו. מאז ומתמיד הייתה דרכו של הגראי"ל שטיינמן דרך של הבלגה על פגיעות כאלו ואחרות, גם אם חלק ממקורביו לא רוו מכך נחת.

תגובת מרן הגראי"ל שטיינמן לתקיפה: "הרשע מרושע הזה, אגזונטער פערד – סוס בריא – כמעט והרגני רח"ל, אלמלא תפסתם אותו וניתקתם אותו". אח"כ דן עם מקורביו האם הוא צריך לברך הגומל.

לכל הדואגים לשלום מרן הגראי"ל נאמר כי מנכ"ל ביה"ח 'מעייני הישועה', גרשון לידר אמר כי היה חשש לשבר בצלעות אצל מרן הגראי"ל שטיינמן, הבדיקות יצאו נקיות לחלוטין אך הרב עדיין סובל מכאבים בשל התקיפה. וצריכים להמשיך להתפלל עליו.

עו"ד עזריאל קרבצוב, המייצג את תוקף הגראי"ל אמר: מחר יוגש כתב אישום ובקשת מעצר עד תום ההליכים. עדיין לא קיבלנו את חומר החקירה. הוא לא כשיר להעמדה לדין ולכן לא ניתן יהיה להעמידו למשפט.

9 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. לא ברור לפי הכתבות באתרים יש לו 17 עורכי דין
  כל אחד ממציא עורך דין אחר
  כולם יודעים את האמת
  שהוא הכה בכוונה ושהוא היה מוסת
  וכל מי שאומר אחרת הוא שותף לרצח

  יוסף |
  הגב
 2. לאותו יצחק!
  רב שטיינמן הוא מנהיג הזרם הליטאי, וכל הקוראים שהוא אינו רבם משנים מהדרך הקבועה, האם גם בתקות הרב שך והרב שטינמן הצהרת שהוא אינו רבך???
  העיתונים מצדדים בעד תנועת דגל, כי אינם רוצים לפגוע בגדולי הדור!!!

  מיכל |
  הגב
 3. מדוע כל העיתונים (שאין רוח חכמים נוחה הימנו) יודעים להשמיץ רק את בני התורה, ומה בוער להם לחפות לצד השני,
  ומעניין גם איך זה שכל הקווי הנייעס שסגורים כל השנה מקווי טלפון כשירים נפתחו לכבוד המערכה ???

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 4. יופי, אז מצאתם מישהו יוצא דופן שטועה בהשקפתו
  איזה יופי! אפשר אם כך להכליל את כולם! נייס… שווה כותרת ראשית!
  אפשר להשוות את זה בדיוק להתנהלות העולם מול ישראל, ולהתנהלות החילונים מול החרדים…

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 5. רבם דקרו-מידה כנגד מידה…

  זה הרבה שנים שלצערינו הרב, חינכו דור שלם לשנוא לבזות ולהכות כל איש אמת, ובפרט כל חבדניק שמזדמן על הדרך… ועתה "כאשר עשה כן ייעשה לו"

  את כ"ק האדמו"ר מליובאוויטש ז"ל הם סיסו בשמות גנאי , הם מכנים אותו כופר, אפיקורס, פשרן, ומזרחניק ועוד כל מיני כינויים בכל השמות הק' כאלו שרפו את תמונותיו . למרות שכל זה היה פרי הסתה של יחיד ( שהרי גם שאר הרבנים שלא הסכימו עם דרך חב"ד היה זה בבחינת מחלוקת לשם שמיים אבל לא התפרקות ושינאה תהומית חינם.. ובוודאי שלא התבטאו חיצונית נגד) כל אותם רבנים שירשו את "מקומו" שתקו בטח לא מחו. העולם הליטאי מתפלג, ולא רוצים שום קשר יותר עם המחבלים תבינו! היהדות החרדית עברה ועוברת טרגדיה / שואה רוחנית, ירחם השם. יש אנשים חכמים, מכובדים ויראי ד' מעדיפים לא להימנות על חברתם, זו היא הבעיה הגדולה של כולנו.

  ברור כחמה שכבודו של אותו צדיק נר ישראל שבזכותו עדיין יש עוד קצת יידישקייט בעולם היהודי כולו היה למירמס ולמשיסה. אני זוכר במו עיניי את המכות ששכיניי החבדניקים היו חוטפים אך ורק מפני שהם חבדניקים, היו רואים את תמונת רבם נשרפת מולם מידי יום ….אני בכלל לא קשור לחב"ד.

  לשנוא, לקלל, לרדוף, לבזות, וליתן מכות רצח, הרי זה החינוך שאתם הבני תיירה נתתם לדור שלם של בני תיירה … עכשיו פתאום כולם "מגנים ומוחים"… אם המנהגים והעסקנים נתנו דוגמא אישית כזאת (לשנוא, לקלל, לרדוף, לבזות, ליתן מכות רצח, ולעשות מעשים מזעזעים,) מה יעשה הבן ולא יחטא?

  מקווה ששלומו של מרן הגראי"ל שליט"א בטוב, אבל מי יודע אם זה המקרה האחרון שיקרה לצערי הרב ח"ו… ויפה שעה אחת קודם… ממש חילול השם, חילול שם שמים ברבים. לדעתי היהדות החרדית כולה ללא יוצא מהכלל צרכים להתאחד, ואח"כ נוכל לנשום קצת ולא להרגיש מטווח תמידית על ידי הסיקריקים הבני תיירה.

  למה לו מוחים על לבוש הפריצות של נשי הבני תיירה? חבל על הזמן, למה לא לומדים תורה בהתמדה, למה לא מתפללים בקוונה. אין שום תשובה אמיתית על זה!!!! וה-אי צניעות של היום בטח מעכב הגאולה שלמה.

  רבם דקרו-מידה כנגד מידה... |
  הגב
  • תפסיק כבר להעלות את התגובה שלך בכל האתרים החרדיים שוב ושוב.
   כל גדולי התורה ב30 שנה האחרונות הוקיעו את חבד. אל תערב מין בשאינו מינו.

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב
 6. למה כל אחד מחליט לאחרים מי המנהיג שלו ומי הפוסק שלו עם כל הכבוד הוא בכלל לא הרב שלי גם אם הוא צדיק גדול ולמדן לכל אחד יש את המנהיג שאליו הוא משתייך ולא עיתונאים צריכים להכתיר תוארים

  יצחק |
  הגב