ילדי בעלזא שוברים שתיקה (וידאו)

הילדים של חסידות בעלז שוברים את קשר השתיקה וחושפים לפז שוורץ את מסכת ההתעללויות הסדיסטיות של תלמוד התורה בת"א. צפו { אכזריות המלמדים}

התקשורת החילונית ממשיכה לעסוק באופן אובססיבי בנעשה במגזר החרדי. פרשה אחר פרשה ונראה שהחרדים החליטו להוציא במכה אחת את כל הכביסה המלוכלכת החוצה ולנקות אחת ולתמיד את האורוות. בתחקיר של איילה חסון היא מתארת על ההתעללות  בת"ת החסידי של מחזיקי הדת בעלזא בתל אביב. על פי כתב האישום, המלמדים מואשמים בקשירת ילדים לכיסא, כליאה במקרר, הכנסת פלפל חריף לפה ושורה של עבירות מין:

בפרומו,  מתארת  חסון  כיצד כך מתנהל לו בסודיות, בלב תל אביב של שנות ה-2000, מוסד חינוכי שההתנהלות האכזרית בו מזכירה את ימי הביניים.

כיצד מתנהל לו בסודיות, בלב תל אביב של שנות ה-2000, מוסד חינוכי שההתנהלות האכזרית בו מזכירה את ימי הביניים?  הילדים של חסידות בעלז שוברים את קשר השתיקה וחושפים לפז שוורץ את מסכת ההתעללויות הסדיסטיות של תלמוד התורה בתל אביב.

כזכור, פרקליטות מחוז ת"א הגישה כתב אישום לבית המשפט המחוזי בעיר נגד 6 מורים בבית ספר "תלמוד תורה מחזיקי הדת דחסידי בעלזא" בתל אביב.

המורים הם: אברהם מרדכי רוזנפלד (49), ישראל חיים שפירא (65), חיים פישגרונד (69), משה הירש (39), מנחם אלברשטיין (62) ואברהם פנחס דייטש (53). כתב האישום כולל את העבירות הבאות, כל נאשם על פי המיוחס לו בכתב האישום: התעללות בקטין על ידי אחראי (ריבוי עבירות) ותקיפת קטין על ידי אחראי (ריבוי עבירות). בנוסף, כתב האישום מייחס לרוזנפלד מקרים רבים של מעשה סדום בקטין מתחת לגיל 16, מעשה מגונה, סחיטה באיומים ואיומים. העבירות בוצעו כלפי 22 מתלוננים שלמדו בכיתותיהם של הנאשמים לאורך השנים.

 

על פי כתב האישום, שהוגש על ידי עוה"ד שלי קוטין ולבנת מלמד, במועדים הרלוונטיים לכתב האישום, שימשו הנאשמים כמורים ומחנכים למספר רב של קטינים בגילאי 3 עד 10, בבית ספר תלמוד תורה "מחזיקי הדת" דחסידי בעלזא בתל אביב. במסגרת תפקידם בבית הספר, היו הנאשמים אחראים לצרכי מחייתם, בריאותם, חינוכם ושלומם של הקטינים. החל משנת 2000 ועד 2011 בערך, עת היו הקטינים בני 4-3 ולמדו בכיתת הגן, ועד שהיו בני 10 לערך, ולמדו בכיתה ו' בבית הספר, הפעילו הנאשמים על הקטינים, במספר רב של הזדמנויות ובאופן שיטתי, על בסיס יומיומי, אלימות פיזית ונפשית, שאופיינה באכזריות, השפלה והטלת אימה, תוך ניצול יחסי התלות והמרות בין הנאשמים לבין הקטינים. מהצטברותם של האירועים, התמשכותם, חומרתם ואופיים הרי שמעשיהם של הנאשמים עולים כדי התעללות גופנית ונפשית בקטינים.

בנוסף לכך, במהלך התקופה, עת היו הקטינים בני 7 בערך ולמדו בכיתה ג' בבית הספר, עשה בהם רוזנפלד מעשי סדום ומעשים מגונים שאופיינו באכזריות, השפלה והטלת אימה, תוך ניצול יחסי התלות והמרות בינו לבין הקטינים. מהצטברותם של האירועים, התמשכותם ואופיים הרי שמעשיו של רוזנפלד עולים כדי התעללות מינית.

בנוסף, רוזנפלד מואשם בסחיטה באיומים שהביאה לידי מעשה, התעללות בקטין על ידי אחראי (ריבוי עבירות) ותקיפת קטין ע"י אחראי הגורמת חבלה (ריבוי עבירות), כיוון שבמהלך השנים 2006-2016 בערך, הטיל אימתו על בני ביתו, והנהיג משטר של אימה ופחד, כלפי אשתו והילדים, באופן שיטתי ויום יומי. כמו כן תקף רוזנפלד את אחד מילדיו, בהיותו קטין, במשך שנים, עד שעזב את הבית.

רוזנפלד גם מואשם בהתעללות בבעלי חיים כיוון שבמהלך שנת 2006 או בסמוך לכך, התעלל בחתול שנכנס לכיתה לעיני כל הקטינים ששהו בה, בכך שהיכה אותו בחוזקה באמצעות מטריה או מקלות עץ. משניסה החתול לברוח מהכיתה, דחף אותו רוזנפלד מאדן החלון, שבקומה השלישית בבית הספר, וגרם למותו.

צפו בפורמואים.

 

כיצד מתנהל לו בסודיות, בלב תל אביב של שנות ה-2000, מוסד חינוכי שההתנהלות האכזרית בו מזכירה את ימי הביניים? מחר ב-20:00: הילדים של חסידות בעלז שוברים את קשר השתיקה וחושפים לפז שוורץ את מסכת ההתעללויות הסדיסטיות של תלמוד התורה בעיר

‎Posted by ‎שישי עם אילה חסון‎ on‎ חמישי 11 אוגוסט 2016

קשירת ילדים לכיסא, כליאה במקרר, הכנסת פלפל חריף לפה ושורה של עבירות מין: כך מתנהל לו בסודיות, בלב תל אביב של שנות ה-2000, מוסד חינוכי שההתנהלות האכזרית בו מזכירה את ימי הביניים. הסיפור המלא של פז שוורץ על המוסד התורני של חסידות בעלז מחר ב-20:00 • שישי עם אילה חסון. להצצה: http://bit.ly/2aWrmnR

‎Posted by ‎חדשות 10‎ on‎ חמישי 11 אוגוסט 2016

קשירת ילדים לכיסא, כליאה במקרר, הכנסת פלפל חריף לפה ושורה של עבירות מין: כך מתנהל לו בסודיות, בלב תל אביב של שנות ה-2000, מוסד חינוכי שההתנהלות האכזרית בו מזכירה את ימי הביניים. הסיפור המלא של פז שוורץ על המוסד התורני של חסידות בעלז הערב ב-20:00 • שישי עם אילה חסון>> http://bit.ly/2aWrmnR

‎Posted by ‎חדשות 10‎ on‎ חמישי 11 אוגוסט 2016

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. לפרסם כמה שיותר ולהוציא את הכביסה המזוהמת הזאת, אולי זה מה שירתיע להבא

    לפרסם כמה שיותר ולהוציא את הכביסה המזוהמת הזאת, אולי זה מה שירתיע להבא

    אלי |
    הגב