הורים מתוסכלים: "ילדינו לא התקבלו ללימודים בגלל האייפון"

צרה חדשה ניחתה על הורים שמחזיקים במכשירים מסוג אייפון או גלקסי לצורך עבודתם או אחר, לא ידוע מי נתן את ההוראה הזאת, אבל מאות חרדים ברחבי הארץ לא הורשו להכניס את ילדיהם לגני ילדים שונים וזאת בגלל שההורים מחזיקים ברשותם טלפונים חכמים מסוג אייפון, גלאקסי ומכשירים דומים אחרים, זאת מחשיפת אתר 0404 שמביא עדויות של הורים רבים שקיבלו את האזהרה החד משמעית הזאת, אם לא ימסרו לידי ההנהלה את המכשירים הללו ילדיהם לא יתקבלו לבתי הספר, ואף יתירה מכך הם ידאגו שיפוטרו ממקום עבודתם בקהילה.

האב יעקב שמשתמש בגלאקסי מספר להנ"ל: "הגעתי אתמול עם הילדה שלי לגן. בכניסה שאלו אותי איפה הטלפון שלי. יש לי מכשיר גלאקסי שקניתי רק לפני כחודשיים… רצו שאזרוק אותו ואראה להם שאני זורק ונפטר ממנו. לא הסכמתי ולא נתנו לי להכנס עם הילדה לגן. אנחנו פשוט לא יודעים מה לעשות".

גם התושב א מהעיר הירושלמית מספר: "לארבעה הורים לא נתנו להכניס את הילדים לגן. התווכחנו ולא עזר שום דבר. אמרו לנו שעם השיקוץ הזה לא יילך לנו". א. סיפר כי הסכים לוותר על המכשיר היוקרתי ולהשתמש רק במכשיר סלולרי כשר (ללא הודעות אס.אמ.אס ואינטרנט): "אין לי ברירה, זה העתיד של הילדים". סיכם ונכנע.

נ. תושב בני ברק, אב לשלושה, הציג סיפור הדומה בדיוק לקודמו: "הלימודים בגני הילדים של החרדים החלו בשבוע שעבר והגעתי עם הילד לגן והודיעו לי שאין שום אפשרות להכניס אותו ועליי למסור להם את המכשיר הסלולרי ורק אחרי שלא אשתמש בו, אוכל להביא כל בוקר את הילד. מה אני יכול לעשות? נתתי להם את המכשיר".

ישראל מירושלים שהוא עוסק בהצלת חיים בסיוע המכשיר סיפר: "זו מגיפה בכל הארץ. במקומות שונים חרדים רבים מוותרים על הטלפון. הלכתי לרב שלי וביקשתי היתר. הסברתי לו שיש לי במכשיר גם שימוש של הצלת חיים והרב פשוט ענה לי שהחיים האיישים שלי קודמים לאחרים ועליי לדאוג לעצמי ולמשפחתי".

מאיר מירושלים שמקום עבודתו נתקבלה בזכות קהילתו מספר כי כי עבודתו בסכנה: "נפרדתי מהר מהטלפון כי הבהירו לי בצורה חד משמעית שיפטרו אותי מהעבודה. את העבודה קבלתי בזכות ועל ידי גורמים בקהילה. קשה להתנהל היום בלי להיות מעודכן אבל נצטרך להתרגל לזה".

צילום תמונה פלאש 90

חשוב להדגיש כי אתר "קוקר" לא נוטל צד כזה או אחר, כל אחד ישאל את רבותיו מה לעשות לנוכח מה שנחשף כאן.

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. ואני אומר שהגיע הזמן להלחם ברבנים המושחתים האם אתם יודעים כמה כסף מרויחה הועדה לעניני תקשורת מכל מכשיר

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב
  2. מצוין! אין ברירה חייבים להילחם נגד היצר.

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב