ילדת הפלא של אנגליה הפכה לחרדית

היא הייתה ילדת הפלא של אנגליה, הסטודנטית הכי צעירה אי פעם באוניברסיטת אוקספורד – היום: חרדית ופרופ' למתמטיקה באוניברסיטה העברית {מבריטניה לירושלים}

היא הייתה ילדת פלא בריטית מפורסמת ואביה הוא גם המורה הפרטי שלה. רות לורנס, כיום בת 44, פרופ' למתמטיקה, חרדית מירושלים – הייתה בעברה הסטודנטית הצעירה ביותר של אוניברסיטת אוקספורד .

היא התקבלה ללימודים בגיל 10. נערת הפלא,  סיימה את לימודיה בתוך שנתיים בלבד והפכה לילדה הצעירה ביותר אי פעם בעלת תואר מאוניברסיטת אוקספורד.

אביה של רות, הארי, רצה לכבוש את העולם עם בתו. הוא  טס עם ביתו לארה"ב בכדי שתעשיר את לימודיה בהרווארד ובאוניברסיטת מישיגן, שם חלקו דירה. יום אחד.

רות החליטה לשוב למקורות לירושלים, ולהתחתן עם עמית למקצוע המתמטיקה. ואילו אביה הארי, נשאר מאחור בארה"ב, ללא אפילו אשרת עבודה.

רות כיום מרצה למתמטיקה, פרופסור באוניברסיטה העברית, מתמטיקאית מבריקה, מומחית בתחום הקשרים המתמטיים.

בבריטניה ציפו ממנה להיות "איינשטיין הבאה", אך אביה כלל לא חושב כך: "מעולם לא נתנו לי במה הוגנת להשמיע את קולי, אם אתה (המראיין הבריטי) אומר שהיא הייתה יכולה להיות יותר מדהימה ממה שהיא היום – אז מה? מעולם לא טענתי שהיא מבריקה בדרך "איינשטיינית" מסויימת".

ב"דיילי מייל" הבריטי, שפרסמו שם את הכתבה, רצו להוכיח  כי הלחץ שהורים מפעילים על "ילדי פלא" לא תמיד מוביל לתוצאות טובות, אך  אביה של הארי:מרוצה "אני גאה בה מאוד, היא הפכה למרצה מצויינת ואהובה".

בריטני

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.