פרוש: "אם חוק הגיוס ייפסל, נעביר עם כחלון חוק עוקף בג"ץ"(וידאו)

תיקון חוק הגיוס: החשש במפלגות החרדיות מפסילת החוק על ידי בג"ץ מביא את ראשי המפלגות לקדם חוק עוקף בג"ץ. סגן שר החינוך מאיר פרוש חש בכנס שלומי אמונים: "יש לנו הבטחה משר האוצר משה כחלון לתמוך בחוק עוקף בג"ץ במידה והחוק המתוקן ייפסל על ידי בג"ץ". אמר פרוש.

אמש נערך בביתו של סגן שר החינוך חה"כ מאיר פרוש כנס של מפלגת 'שלומי אמונים'.

במהלך נאומו, חשף סגן השר פרוש בעקבות חוק הגיוס המתוקן שעבר בכנסת במושב החורף החולף "קראו שני דברים מרכזיים במהלך מושב החורף, דבר אחד, זה כיבוד ההסכם בין הליכוד ליהדות התורה, להחזיר לישיבות והכוללים את התקציב כפי שהיה ב – 2012.

פרוש פסח from Kooker on Vimeo.

דבר נוסף, מרכזי, השינוי שעשינו היה בחוק הגיוס, כולם יודעים איך הוא היה נראה קודם, ואנחנו יודעים איך הוא נראה עכשיו, הורדנו את מושג של סנקציות פליליות". אמר פרוש.

פרוש הוסיף: "אנחנו יכולים להבין גם את המהות של השינוי מהדיון שהיה בבג"צ לפני כמה ימים, שהשופטים רטנו על עצם השינוי שנעשה בחוק הגיוס".

לדבריו, "יש לנו את הנוסח ששר הביטחון יכול לשחרר כל מי שהוא בן ישיבה, ויושב ולומד תורה, ולשים לב ליעדים, יש לזה הרבה פירושים". פרוש הצהיר כי "כל מי שיושב ולומד תורה ימשיך לשבת וללמוד כמה זמן שחפצה נפשו. אף אחד לא יוכל לעשות לו כלום".

"יש לנו הבטחה בהסכם עם הליכוד, של סעיף חוק התגברות הבג"ץ, שאם בג"ץ פוסל חוק שהיה בכנסת, אז הכנסת תוכל להתגבר על ידי חקיקה, שתעבור שוב על החוק הזה ואם יש לו שוב רוב, בג"ץ לעולם לא יוכל לבטל את החוק, כחלון אמר לנו, אני אתמוך בחוק הגיוס המתוקן – אם בג"צ יפסול את חוק הגיוס הוא יתמוך בחוק ההתגברות".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. אלפים בהקבלת פני רבו לרב מאזוז.

    למה אין על זה מילה אחת?

    אלי ישי מתגעגעים אליך |
    הגב